Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

Petrit Vasili

Shkarkimi i Metës, ironizon Vasili: Pupace aman mos na zhgënjeni sot, si mund të ikni dhe t’i lini reformat pa mbaruar

Kuvendi i Shqipërisë po mbanë seancën e jashtëzakonshme për shkarkimin ose jo nga detyra të Presidentit të Republikës Ilir Meta. Në lidhje me këtë ka...

“Akuzon europianët se po përçajnë Ballkanin”, Vasili ironizon Ramën: Ka të drejtë për antarësimin në BE, ka plotësuar 16 kushte antieuropiane

Nënkryetari Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas intervistës së dhënë nga kryeministri Edi Rama për “Bild”. Rama në intervistë tha se krerët...

Apeli ULËRITËS i kryetares së KLGJ, Vasili i revoltuar: Asnjë gjykatë nuk është e plotësuar, mosbesimi i publikut në nivele KRITIKE

Kryetarja e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami ditën e sotme ka dalë për raportim “online” në Kimisionin e Ligjëve të Kuvendit. Llagami ka folur...

Rama ultimatum për prishjen e ndërtimeve pa leje, Vasili: Batakçiu u kujtua tani pas iu grabiti votat pronarëve

Nën-kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas ultimatumit që Rama dha sot për pronarët e ndërtimeve pa leje, që t’i prishin vetë brenda...

“10% i merr shteti”, Vasili reagon pas përgjimeve të antimafias italiane: Ndërkombëtarët e “ekzaltuar” të Tiranës i shërbejnë narkoshtetit

Nënkryetari Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të përgjimeve të antimafias italiane, lidhur me grupin e Habilajve dhe trafikimin e drogës që bënte ky...

Përplasja Rama-Meta për Gent Cakajn, reagon Vasili: Matufllëku i tij mori nga Gjykata shuplakën që meriton

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar duke i dalë në mbrojtje presidentit Meta lidhur me çështjen e dërguar në Gjykatën Kushtetuese, për mos...

Akuzat e ish-ambasadorit Tarifa për Ilir Metën, Petrit Vasili i del në mbrojtje Presidentit, i kujton 150 mijë dollarët

Ish-ambasadori i Shqipërisë në SHBA, Fatos Tarifa, me anë të një letre të hapur ka hedhur akuza të rënda ndaj Presidentit Ilir Meta. Tarifa...

Petrit Vasili rendit 20 faktet: Ja pse Edi Rama është “non grata” me ligjin dhe demokracinë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama duhet të shpalllet “non grata” me ligjin dhe demokracinë. Me anë të një postimi Vasili...

Petrit Vasili sulm frontal ndërkombëtarëve për t’i dalë në mbrojtje Berishës: Të huajt thjesht ndërtojnë karrierën te ne, askush nuk mund të bëjë sikur...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër pasi Departamenti Amerikan iShtetit shpalli “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha.Ai ka sulmuar ndërkombëtarët, për të cilët...

“Krime zgjedhore”, Petrit Vasili: Hapja e kutive në Berat e Gjirokastër provoi shqetësimet e mëdha të SHBA për zgjedhjet e 25 prillit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se Berati dhe Gjirokastra provuan shqetesimin e misionit të SHBA pranë OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit. Me anë...

Lajmet e fundit