Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

Petrit Vasili

“Shqipëria pa kryeministër”, Vasili: Kur në Velipojë ndodhi një tragjedi e tmerrshme njerëzore, propaganda kurdiset të punojë, ndërsa realiteti ka zero rëndësi

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar me tone të ashpra, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi pas mesnatë në Velipojë,...

Gazetarja përplaset live me Kejdi Mehmetajn: Qytetarët iu votuan në masë juve, Kryemadhi çoi në Kuvend Petrit Vasilin me 361 vota! Kandidatja e LSI:...

Zgjedhja e kryetares së LSI për të marrë mandatin e deputets në Fier, duke “djegur” Kajdi Mehmatajn për të futur në Kuvend Petrit Vasilin,...

Rikthehet “flamuri i zi” për anijet shqiptare pas 11 vjetësh, Petrit Vasili: Turp, Rilindja e kthen Shqipërinë vetëm në listat e zeza

Memorandumi i Parisit ka rikthyer flamurin e zi për anijet shqiptare pas 11 vjetësh, duke kategorizuar atë me rrezik të lartë për operatorët ndërkombëtarë. Në...

Kryemadhi “bëhet e gjallë” dhe i shkruan KQZ-së: ZGJEDH mandatin e DEPUTETIT në Fier

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pranon zyrtarisht mandatin e deputetit në qarkun e Fierit. Kryemadhi ka reaguar për herë të parë, pas gati dy muajsh...

Petrit Vasili nxjerr dokumentet dhe denoncon: Rilindja u ka ndërprerë Kontratën e Punës qindra mjekëve specializantë

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, denoncon ndërprerjen e kontratës së Punës për “qindra” mjekë specializantë. “Nje Vendim arbitrar, i pa mend dhe arrogant u...

Rama feston 30 vjetorin e PS-së dhe mandatin e tretë, Petrit Vasili e quan dështim: I bëri gropën Partisë Socialiste dhe çdo 12 qershor...

Ditën e sotme Partia Socialiste mblodhi Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e krijimit të Partisë.Fokusi i Kongresit ishte te mandati i tretë dhe...

Shpërthen Petrit Vasili: Ato fytyra të fëlliqme në Parlament votuan kundër Metës se iu hodhi Rama një kockë ta lëpinin

Nën-kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka folur me tone të ashpra ditën e sotme lidhur me temën e shkarkimit të Presidentit Meta, me 104...

“Vota pro shkarkimit të Metës me rëndon”, Vasili ironizon Majkon: Sot i erdhi goja se për Teatrin s’fliste dot

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar deklaratën e ministrit të Diasporës Pandeli Majko, i cili u shpreh se vota pro shkarkimit të Presidenti...

Petrit Vasili reagon pas shkarkimit të Metës: Pupacët gjithsesi nuk na zhgënjyen, i hodhën votat sipas tagjisë së Edi Ramës

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë ka shkarkuar presidentin Ilir Meta. Ai me ironi shkruan se Kuvendi nuk e ka...

Seanca për shkarkimin e Metës shkakton debat, Arlind Çarçani i përgjigjet ashpër Petrit Vasilit: Ik mbytu, ty të degjeneruan qytetarët…

Deputeti i Opozitës së re Arlind Çarçani i është përgjigjur nënkryetarittë LSI, Petrit Vasili, i cili pak më parë ka ironiziuar seancën plenare që...

Lajmet e fundit