Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Petrit Vasili

Petrit Vasili i kujton Ramës deklaratën e 4 viteve më parë: “Mes dallgëve të BE, Shqipëria mori datën për hyrjen në portin e Europës”

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, thumbon kryeministrin Edi Rama pas Samitit të sotëm të Bashkimit Europian, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk morën...

Bordi e çoi naftën 248 LEKË, Vasili poston foton: Ja sa është litri këto momente në Maqedoni!

Deputeti Petrit Vasili akuzon qeverinë se është pjesë e vjedhjes përmes rritjes së çmimit të naftës. Bordi i Transparencës vendosi sot që nafta në Shqipëri...

Petrit Vasili letër të hapur Lindita Nikollës: Ktheni në normalitet Kuvendin, interesi publik dhe qytetarë janë të parët

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i ka drejtuar një letër të hapur kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Vasili shprehet se parlamenti, me urdhër të Edi...

Raundi i parë dështoi, Vasili: Komedi që zgjati vetëm pesë sekonda! Rama do të çojë në Presidencë rripin e tij të mesit

Sekretari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, pas përfundimit të seancës së Kuvendit ka dhënë një deklaratë për mediat. Pasi dështoi seanca e parë...

“Deklaratë anti BE e Ramës”, Petrit Vasili: Të mblidhet Kuvendi në seancë urgjente, e ardhmja evropiane e Shqipërisë s’është dhe s’do të jetë e...

Zv/kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave së Edi Ramës, i cili tha nëse nuk hapen negociatat, atëherë Shqipëria do të ndryshojë...

“Shqiptarët mezi presin të shohin Metën në SPAK”, LSI i përgjigjet Ramës: Oligarkët e tu kanë “kapur për fyti” ekonominë shqiptare

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili i bëri thirrje SPAK-ut që të çojë para drejtësisë...

Rrëzoi kërkesën e LSI, Petrit Vasili sulmon Gjykatën Kushtetuese: Korporata e Rilindjes…

Gjykata Kushtetuese mori sot vendimin që të rrëzonte kërkesën e LSI për shpalljen si antikushtetues te Ligjit 71/2019 "Për Korporatën e Investimeve Shqiptare". Në lidhje...

Vasili kritika Kuvendit: Ekranet për Zelenskin si lloto lagjeje, Rama për vete vendos ekrane gjigante LED

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka shprehur pakënaqësi ndaj përgatitjeve të Kuvendit për përcjelljen e fjalimit historik të presidentit të Ukrainës Volodomyr Zelensky. Vasili thotë...

Protesta e banorëve të Rinasit, vjen reagimi i parë nga LSI: Rama dhe qeveria izolojnë veriun, po ndajnë Shqipërinë në mes

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për protestën e banorëve të Rinasit, të cilët kërkojnë që rruga drejt aeroportit të mos jetë vetëm...

“Kjo karakatinë, për një qime sa nuk prodhoi një tragjedi”, Vasili kërkon largimin e autobusit nga Lana: Boll më, hiqeni këtë pisllëk

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka kërkuar largimin e autobusit "Go Green" nga mesi i lumit Lanë. Përmes një postimi në "Facebook",...

Lajmet e fundit