Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

peticion

Pas Leo Di Caprios dhe peticionit, krijohet platformë për mbrojtjen e lumit Vjosa

Një platformë për mbështetjen dhe mbrojtjen e lumit Vjosa është krijuar dhe është bërë shumë familjare për të gjithë. Tashmë tema e lumit të...

“Tironsit” hapin peticion për Ori Nebijaj: E duam në Parlament, në vend të Vangjel Dules!

Ori Nebijaj, kanidate për deputete e PD në Tiranë, nuk arriti të siguronte votat për një vend në Parlamentin e ri. Ajo renditej e...

Peticioni për anulimin e tarifave, ministria ua bën ‘rrup sup’ studentëve: Ndryshimi do të ndodhë kur… (E PLOTË)

Ministria e Arsimit i përgjigjet peticionit të dorëzuar nga Aktivistë të lëvizjes Për Universitetin, me rreth 8000 firma ku kërkohet anulimi i tarifave të universiteteve...

Pas “Zonës 51”, mijëra njerëz planifikojnë të vizitojnë Trekëndëshin e Bermudës

Teksa një peticion për të vërshuar në “Zonën 51” i ka kaluar 1 milion regjistrime, një tjetër peticion rival ka nisur në internet. ...

Mjekët specializantë peticion MSHMS dhe MASR, nga nesër bojkotojnë shërbimet 24 orëshe në QSUT

Mjekët specializantë pranë kirurgjisë së përgjithshme në QSUT kanë lajmëruar se do të bojkotojnë të gjitha shërbimet 24 orëshe. Lajmin e bën...

Këndoi me zë shumë të lartë, hapet gjyqi për gjelin Maurice!

Gjelit Maurice, në ishullin Oleron, në perëndim të Francës, do t’i duhet të përballet me drejtësinë në muajt e ardhshëm. Shpendi...

Dhuna ndaj mjekut në QSUT, Shoqata Shqiptare e Infektivologjisë firmos PETICIONIN: Ka ardhur koha që…

Shoqata Shqiptare e Infektivologjisë i ka dërguar një peticion Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale  mbi dhunen e ushtruar ndaj mjekut Roje prane Sherbimit...

Meta takim me banorët e Astirit, ja çfarë diskutuan

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur një takim me një përfaqësi të banorëve të Astirit. Gjatë këtij takimi banorët i kanë parashtruar...

Protesta/ Studentët e Drejtësisë firmosin PETICIONION: Duam mësim, nuk mund të na bllokojnë 50 veta

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë shprehen masivisht pro zhvillimit të mësimit në auditore dhe kundër bllokimit nga një grup i vogël të rinjsh të...

Pas STUDENTËVE, ia nisin PEDAGOGËT: Kërkojmë abrogimin e Ligjit për Arsimin e Lartë (FIRMËTARËT DHE PETICIONI)

Shprehja se “nuk janë ngritur pedagogët në protestë, por studentët” tashmë nuk ka më vlerë. Sot në mëngjes, pedagogët e Fakultetit të Histori-Filologjisë, kanë...

Lajmet e fundit