Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

Peter Zingraf

Pak ditë para vizitës së Angela Merkel në Tiranë, ambasadori gjerman i shkon në zyrë Lulzim Bashës

Peter Zingraf, ambasdori gjerman në Tiranë, ka shkuar sot në zyrën e kreut të PD Lulzim Basha. Arsyet e këtij takimi të papritur në...

Ambasada gjermane kujton ngjarjet e 2 korrikut 1990, Zingraf takon Ylli Bodinakun, shqiptarin që rrëzoi murin e ambasadës me kamion

Ambasada gjermane në Tiranë ka kujtuar ditën e sotme ngjarjet e 31 viteve më parë kur mijëra shqiptarë u arratisën jashtë përmes ambasadave. Në faqen...

Krah Ambasadoreve Soreca dhe Zingraf, Rama në zyrat e reja të Ujësjellësit në Kamëz: Drejtoria këtu ka qenë qamet fare

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga dy ambasadorët Luigi Soreca dhe Peter Zingraf, ndodhen paraditen e sotme në Kamëz ku po inagurohet godina e...

Këshilli Bashkiak i kërkon ballafaqim, Dritan Leli shfaqet krah ambasadorit gjerman, Zingraf: Gjermania mbështet Shqipërinë në projekte të rëndësishme

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf ka zhvilluar një takim ditën e sotme me kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli në kuadër...

Ambasadori i Gjermanisë bën gëzuar me Taulant Ballën në Librazhd, me ujë nga ujësjellësi i ri i qytetit

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri Peter Zingraf, bën gëzuar me numrin dy të PS Taulant Balla, nga Librazhi, me ujë nga rubineti. Kështu shkruan...

“Jam optimist për negociatat”, ambasadori gjerman pyetet për Berishën “non-grata”: S’kam asnjë koment

Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf ka inspektuar sot punimet e financuara nga Bashkimi Europian në Maliq të Korçës. Zingraf nuk i ka...

Ambasadori Zingraf: Akuzat për blerjen e votës të trajtohen pa vonesë

Ambasadori i Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, në një deklaratë për zhvillimin e Zgjedhjeve Parlamentare 2021 e vlerëson ditën e zgjedhjeve...

Zingraf dhe Veliu nënshkruajnë marrëveshjen, Gjermania i dhuron Policisë shqiptare pajisje për Task Forcën “Anti Skifter”

Ministria e Brendshme Federale dhe Zyra Federale Kriminale (BKA) e Gjermanisë kanë dhuaruar pajisje moderne teknike dhe informatike për Task Forcën “Anti Skifter”. Në ambientet...

Zhvillimet politike dhe Reforma Zgjedhore, Lulzim Basha pret në zyrë ambasadorin gjerman Zingraf

Ditën e sotme kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të presë në zyrën e tij ambasadorin gjerman Peter Zingraf. Në...

Ditë të ‘nxehta’ politike/ Pas Yuri Kim, Basha në takim me ambasadorin gjerman

Ditë me shumë zhvillime këto për politikën shqiptare e cila ka marrë ultimatumin e ambasadores amerikane Yuri Kim për të lënë mënjanë pazaret e...

Lajmet e fundit