Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

peshengritje

17 vjeçari shqiptar shkëlqen në Poloni, Ertjan Kofsha rrëmben tre medalje të arta

Ertjan Kofsha ka mahnitur me paraqitjen e tij në Kampionatin Europian të peshëngritjes për moshat U-15 dhe U-17, që po mbahet në Raszyn të...

Evangjeli Veli shpallet kampione Europe në peshëngritje

Peshëngritësja shqiptare Evangjelia Veli është shpallur Kampione e Europës në stilin e shkëputjes për peshën deri në 55 kg në Kampionatin Europian të Peshëngritjes...

Tjetër medalje për Shqipërinë, Briken Calja “rrëmben” të argjendtën në stilin e shtytjes, e mbyll garimin si NËNKAMPION BOTE

Briken Calja ka arritur të marrë një tjetër medalje në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes që po zhvillohet në Uzbekistan. Pasi u shpall kampion bote në...

SHQIPËRI E ARTË! Briken Calja shpallet KAMPION BOTE në peshëngritje

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja është shpallur kampion bote në stilin e shkëputjes në kampionatin botëror që po zhvillohet në Uzbekistan. Shtangisti arriti të kalojë me...

Ndahet nga jeta “Mjeshtri i Madh” Vehap Xhindoli, presidenti Meta mesazh ngushëllimi: Trashëgimia e lënë pas do të nderohet dhe kujtohet me respekt

Një nga figurat historike të peshëngritjes së qytetit të Elbasanit, Mjeshtri i Madh Vehap Xhindoli është ndarë nga jeta. Ai njihet për rolin e tij...

SKANDALI/ I katërti në botë, por Briken Calja nuk shoqërohet në Tokio nga trajneri i tij, vendin ia zë presidenti i federatës Elez Gjoza

Peshëngritësi Briken Çalja bëri krenarë gjithë shqiptarët, pasi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” arriti të dilte në vendin e katërt, një rezultat historik për...

Peshëngritësi Briken Calja i jep Shqipërisë dy medalje në Europian

Një mbrëmje entuziazte sot për Shqipërinë në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Moskë. Briken Calja mori 2 medalje, të argjendtë dhe...

Skandali në peshëngritje! Briken Calja: Prej 15 vitesh nuk jam i siguruar

Peshëngritësi i njohur Briken Calja edhe pse ka arritur rezultate historike për sportin shqiptar të peshëngritjes në përfaqësime ndërkombëtare gjatë viteve të fundit, ka...

Botërori i peshëngritjes, Briken Calja renditet i 7-ti pas dëmtimeve

Dëmtimet e pësuara nuk e kanë lejuar kampionin e Europës, Briken Calja për të marrë më shumë se një vend të shtatë në Kampionatin...


Lajmet e fundit