Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

perparim kabo

Analiza e Përparim Kabos: Në Këshillin e Sigurimit na futi SHBA, mos humbisni shancin me kalamanjtë e klubit partiak si mbushët OSBE-në (E PLOTË...

Shkruan Përparim Kabo Perfaqesimi institucional dhe autoriteti i perfaqesimit... Lajmi per perfshirjen e Shqiperise ne Keshillin e Sigurimit duket sikur nuk paska rendesi per vendin tone...

300 milion lek për Historinë e Shqiptarëve, profesor Kabo iu “përvishet” historianëve: Shkrimi i një libri për të ndarë paratë, s’iu bën nder

Profesori dhe studiuesi Përparim Kabo shkruan për projektin e Akademisë së Shkencave, e cila ditët e fundit ka lajmëruar për një fond 300 milion...

Përparim Kabo prek me dedikimin për mjekun që vdiq nga Covid: Jo, jo, jo, jo… nuk dua ta besoj mik i shtrenjtë! Parajsa me...

Mjeku i njohur kardiolog prof.dr Sabit Brokaj ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 78 vjeçare. Profesor Përparim Kabo ka...

Përparim Kabo ‘shuplakë’ politikës shqiptare: Boll u shtirët, jeni njësoj! Udhëhiqeni nga interesa dhe jo parime. Koha juaj mbaroi

Përparim Kabo foli me tone të ashpra ndaj politikës shqiptare, duke e cilësuar çdo parti dhe lider të njejtë, që shtiren sikur janë ndryshe...

Online figuron më 2 korrik 1945, por e kishte dje, harrohet ditëlindja e mjeshtrit të madh Guljem Radoja

Guljem Radoja është një ndër aktorët më të talentuar të kinematografisë shqiptare, me qindra role dhe profile të spikatura. Ai dje...

Profesori ‘masakron’ Festivalin e Këngës: Muzikë pa muzikë, sa mjerim për ne…

Profesor Përparim Kabo lëshon një mori kritikash ndaj Festivalit të Këngës në RTSH, ku siç shkruan ai, kishte muzikë pa muzikë, kompozime të importuara...

Profesori KËSHILLË kryebashkiakes së Durrësit: Rishiko vendimin ZONJË, formulimi ishte i pasaktë dhe duhet të mjaftonte ndjesa (DEKLARATA)

Kabo thotë se e ka dëgjuar prononcimin e kryebashkiakes, që në formulim ishte i pasaktë, por në thelb dontë të...

Sot do të festonte ditëlindjen, Përparim KABO kujton me dhimbje ish-mjekun e shquar: Njerëzit nuk të harrojnë, malli është në të dy botët (MESAZHI)

Antropologu dhe profesori Përparim Kabo përkujtoi sot ish-mikun e tij dhe kirurgun Flamur Tartari, i cili u nda jeta një vit më parë. ...

90-vjetori i lindjes së Mihal Luarasit, Kabo LETËR prekëse… Si shpreson profesori të përmbushë amanetin e tij

Në 90-vjetorin e lindjes së regjisorit shquar Mihal Luarasi, miku i tij i mirë, profesor Përparim Kabo e kujton përmes një letre prekëse. ...

Ra në krye të detyrës 19 vite më parë, Përparim Kabo LETËR për ish-kryekomisarin: Në kujtim të Arben Zylyftarit

19 vite nga vdekja e ish-kreut të policisë së Shkodrës Arben Zylyftari, profesor Përparim Kabo ka shkruar një letër për "Dëshmorin e Popullit". ...

Lajmet e fundit