Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Permet

Rritet me 50% numri i turistëve në Përmet, ja përse të huajt zgjedhin qytetin e luleve

Përmeti njihet si qyteti i luleve, njerëzve të qetë dhe glikove të famshme, mirëpo ajo që përbën lajm është se ky qytet  tashmë është...

Grida Duma në Përmet: PD duhet të justifikojë besimin e qytetarëve

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e qytetit të Përmetit mbi situatën ekonomike dhe sociale të tyre. Pronarët e bizneseve...

Në Shqipëri ekziston një qytet ku kriminaliteti është zero

Shqipëria është një vend me aktivitet të lartë të krimeve, por në këtë realitetin tonë ekziston një qytet ku krimi thuajse nuk “njihet”. Po...

Berisha i shqetësuar për banorët e Përmetit: Kujdes! Kujdes! Kujdes!

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook ka shprehur shqetësimin e tij për fryrjen e lumit Vjosa...

Automjeti del nga rruga në Përmet, humb jetën i riu

Një aksident me pasojë vdekjen e një të riu ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Piskovë të Përmetit. Automjeti tip...

Lajmet e fundit