Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Permet

Grabitën 75 mijë euro në Përmet, policia arreston autorin e dytë, vijojnë kërkimet për bashkëpuntorin

Një prej autorëve të grabitjes së ndodhur në Përmet disa ditë më parë është ndaluar nga policia. Burime policore bëjnë të ditur se është arrestuar...

Zbulim i madh në Përmet, kërkimet e “Shell”-it për naftë nxjerrin në dritë furrat parahistorike për pjekjen e qeramikës (Foto)

Disa furra parahistorike që kanë shërbyer për pjekjen e qeramikës janë zbuluar në afërsi të qytetit të Përmetit. Zbulimi është bërë gjatë punimeve të kompanisë...

Grabitën 75 mijë euro, arrestohet një grua në Përmet dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i saj

Një grua ka rënë në prangat e policisë së Përmetit, e cila akuzohet për vjedhjen e një shumë të madhe parash. Bëhet me dije se...

Luigi Soreca surprizohet nga 18 vjeçarja në Përmet, ajo i merr mikrofonin dhe i thotë: Në të ardhmen e shoh veten si prokurore për...

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ditën e sotme është surprizuar në vizitën e tij në qytetine  Përmetit. Gjatë fjalës së tij përpara...

Me foton e Enver Hoxhës në duar dalin në qendër të qytetit, të moshuarit kujtojnë Kongresin e Përmetit

Si çdo vit dhe kësaj rradhe 77-vjetori i Kongresit të Përmetit është përkujtuar nga dhjetra nostalgjikë të Enver Hoxhës dhe regjimit komunist. Ditën e sotme ata...

PËRMET, ja kush janë nxënësit dhe mësuesit ekselentë që u vlerësuan me bursë nga fondacioni “Niko Gjika”

Pa “Fjalët e qiririt” Përmeti nuk do të kuptohej. Ndoshta edhe për shkak të vargjeve të Naimit dhe dëshirës së të rinjve për të...

E RËNDË në Përmet, 12-vjeçarja bie në humnerë, ishte me prindërit për pelegrinazh

Një 14-vjeçare ka rënë në humnerë në vendin e quajtur Lip në Përmet. Policia është nisur menjëherë në vendngjarje. Vajza është transportuar drejt spitalit...

Rikthimi i eshtrave të banorëve në Përmet, gazetari: Prifti i Kosinës nuk e meriton emrin, ai është autor i asaj vepre të ndyrë, refuzoi...

Gazetari Genc Çobani shkruan për lajmin që pasqyroi dje newsbomb.al, se eshtrat e 108 grave dhe fëmijëve të fshatit Kosinë të Përmetit ishin kthyer...

U zhvarrosën në vitin 2006, rikthehen në Përmet dhe rivarrosen eshtrat e 108 grave dhe fëmijëve: Nuk janë ushtarë grekë por banorë të fshatit...

Trupat e 108 banorëve të fshatit Kosinë të Përmetit janë rivarrosur sot në tokën shqiptare. Newsbomb.al mëson se përmes një ceremonie që është mbajtur...

Përfundon numërimi në Përmet, ja kush parti e fiton këtë bashki

Ka përfunduar numërimi i votave në Përmet të Gjirokastrës, ku janë numëruar 46 kuti. Në këtë bashki ka dominuar Partia Socilaiste me 3.466, e ndjekur...

Lajmet e fundit