Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Permet

Dyshohet të kenë fshehur parcelën me kanabis, SHÇBA procedon Shefin e Komisariati, Shefin e Krimeve dhe disa efektivë të policisë në Përmet

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) kanë proceduar penalisht Shefin e Komisariati, Shefin e Krimeve dhe disa efektivë të policisë në Përmet. Buime...

E diela si turiste e Yuri Kim, së bashku me ambasadorin italian dhe ministren Kumbaro vizitojnë Përmetin dhe Tepelenën, ambasadorja kthehet në Tiranë “me...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim së bashku me ambasadorin italian Fabrizio Bucci dhe ministren e Turizmit Mirela Kumbaro, kanë vizituar ditën e sotme Përmetin dhe...

Asgjesohen 3 mijë bimë kanabis në Gjirokastër e Përmet, policia fsheh ngjarjen

Një sasi shumë e madhe bimësh narkotike janë sekuestruar në Gjirokastër dhe Përmet. Bëhet me dije se janë gjetur dhe asgjesuar nga policia rreth...

Dhunë psikologjike ndaj babait, arrestohet 43-vjeçari në Përmet

Një 43-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Përmetit pasi akuzohet për “dhunë në familje”. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi...

Grabitën turistin zvicerian, arrestohen tre adoleshentë në Përmet

Tre adoleshentë janë arrestuar nga Policia e Përmetit pasi akuzohen për vjedhje. Uniformat blu bëjnë me dije se shtetasit H.Ç., 17 vjeç, F. M., 17...

Shqipëria në zjarr, flakët përfshijnë Përmetin dhe Këlcyrën

Një zjarr me përmasa të konsiderueshme ka rënë në kullotat e fshatit Kutal në Përmet. Mësohet se terreni i thepisur e ka bërë të...

Ministria e Kulturës reagon për varrin masiv të gjetur në Përmet: I përket periudhës mesjetare dhe jo kohës së diktaturës

Ditën e sotme në Përmet është zbuluar një varrr masiv, që fillimisht u mendua se i përkiste viktimave të diktaturës, të pushkatuar ose të...

Varri masiv me viktimat e diktaturës në Përmet, reagon Presidenti Meta: Shteti të ndriçojë të vërtetën, shpirtrat e tyre duhet të pushojnë në paqe

Presidenti Ilir Meta reagon për varrin masiv me viktimat e diktaturës komuniste, që raportohet se është zbuluar sot në Përmet. Sipas Metës, institucionet shtetërore...

Zbulohet varri masiv i viktimave të diktaturës në Përmet

Është zbuluar një varr masiv i viktimave të diktaturës ditën e sotme në Përmet. Bëhet me dije se varri është zbuluar nga kompania, e...

I shprehu dëshirën për t’u bërë prokurore, Soreca fton në zyrë vajzën nga Përmeti: Të rinjtë shqiptarë janë qytetarët e ardhshëm të BE

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca ka ftuar në zyrë vajzën nga Përmeti, e cila i shprehu dëshirën që të bëhet...

Lajmet e fundit