Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

permbytjet

Rëndohet bilanci tragjik i viktimave nga uragani “Ida” në SHBA, përmbytjet u kanë marrë jetën 44 personave

Numri i të vdekurve nga uragani Ida u rrit të shtunën, gati një javë pasi stuhia goditi Luizianën, ndërsa janë shtuar dy viktima të...

Rëndohet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Kinë, dhjetra persona vijojnë të jenë të zhdukur

Numri i personave të cilën humbën jetën nga përmbytjet shkatërruese të muajit të kaluar në Kinën qëndrore është rritur në 302. Sipas zyrtarëve, dhjetra...

Humbi jetën në Gjermani, familjarët prekin me mesazhet e ngushëllimit për shqiptaren që vdiq gjatë përmbytjeve: Do na mungosh shumë…

Pas ndarjes tragjike nga jeta të shqiptares nga Kosova gjatë përmbytjeve në Gjermani familjarë dhe të afërm të shumtë kanë prekur me mesazhet e...

Në lule të rinisë, humb jetën e reja shqiptare nga përmbytjet në Gjermani (EMRI)

Thellohet bilanci i viktimave nga përmbytjet e frikshme në Gjermani dhe vende të tjera të Europës perëndimore. Mes viktimave të shumta dhe pas çiftit...

105 të vdekur në Gjermani dhe 1.300 të zhdukur, autoritetet u frikësohen çarjes së digave: Prurjet e lumenjve dhe reshjet janë të larta

105 të vdekur dhe mbi 1.300 të zhdukur është bilanci i përmbytjeve në Gjermani, raportojnë mediat ndërkombëtare, shkruan newsbomb.al. Për afro 15 viktima të...

Katastrofa e përmbytjeve në Gjermani, çahet toka, shkon në 103 numri i viktimave

103 persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë rezultojnë të zhdukur pas përmbytjeve katastrofike në Gjermani. Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka premtuar mbështetje...

Përmbytjet në Europë, Ministria e Jashtme thirrje shqiptarëve: Nëse keni nevojë për ndihmë, kontaktoni Ambasadat

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se deri më tani nuk raportohet të ketë humbur jetën asnjë shtetas shqiptar nga...

Përmbytjet në Gjermani dhe vendet e Beneluksit, Basha mesazh: Lutjet tona janë me familjet e prekura nga kjo katastrofë

Kreu i PD Lulzim Basha reagon për përmbytjet në Gjermani dhe në vendet e Beneluksit, Belgjikë, Holandë dhe Luksenburg. Mendimet dhe lutjet tona, thotë...

Përmbytje dhe rrëshqitje dherash, Jugu i SHBA-së po përjeton ditë të vështira

Një stuhi e quajtur Cristobal ka përfshirë pjesën Jugore të Shteteve të Bashkuara. Reshjet e shiut shkaktuan përmbytje dhe dëme të shumta materiale. ...

Del nga shtrati lumi Ishëm, dhjetra hektarë dhe banesa përmbyten në Fushë-Krujë  

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut që kanë qenë prezente ditën e sotme në të gjithë territorin e vendit, kanë shkaktuar...

Lajmet e fundit