Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

permbytje

Përmbytjet në Afganistan, shkon në 80 numri i viktimave dhe raportohet për 150 të zhdukur (VIDEO)

Të paktën 80 persona kanë humbur jetën ndërsa 150 të tjerë rezultojnë të zhdukur, si pasojë e përmbytjeve që kanë pushtuar provincën Nuristan, në...

Ky është çifti shqiptar që u përcoll në banesën e fundit; humbën jetën nga përmbytjet në Gjermani

Tre shqiptarë me origjinë nga Kosova humbën jetën nga përmbytjet e frikshme në Gjermani. Mes tyre është dhe çifti Shaban e Raze Delija. Viktima...

Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet shkatërruese në Kinë, 51 persona humbin jetën, evakuohen mijëra të tjerë

Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Kinë, duke e çuar në 51 numrin e personave që humbën jetën, ndërsa reshjet vijojnë të përmbytin...

Shira të dendur edhe në Rusi, 650 shtëpi të përmbytyra dhe disa ura të shembura

Shirat e dendur dhe erërat e forta kanë goditur edhe Rajonin Zabaykalsky të Rusisë duke shkaktuar dëme të mëdha. Sipas Ministrisë ruse të Emergjencave,...

Rritet bilanci i viktimave në Kinë nga përmbytjet, meteorologët ngrenë alarmin: Situata përkeqësohet në tre ditët në vijim

Është rritur bilaci i viktmave nga përmbytjet në Kina. Mediat e huaja raportojnë se deri më tani 25 persona kanë humbur jetën, ndërsa me...

Pas Gjermanisë dhe Belgjikës, përmbytet Kina, 12 persona humbin jetën dhe 100 mijë qytetarë evakuohen

Shiu i rrëmbyeshëm ka shkaktuar përmbytje të mëdha në pjesë të Kinës qendrore, duke i detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre dhe...

Përmbytjet masive në Gjermani, ambasada gjermane falenderon qytetarët shqiptarë për mesazhet e solidaritetit

Ambasada gjermane në Shqipëri me anë të një postimi në rrjetet sociale ka falenderuar qyettarët shqipatrë për mesazhet e solidaritetit, pas përmbytjeve masive në...

Nga Evropa në Kosovë, stuhia e shiut përmbyt disa qytete, në Prishtinë bllokohen rrugët

Prej ditësh reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme në të gjithë Evropën. Ditën e djeshme këto reshje u spostuan në Shqipëri dhe Kosovë duke...

Pamje të frikshme nga përmbytja në Austri, momenti kur uji merr para çiftin, një person hidhet në mes të rrjedhës dhe i shpëton

Një akt heroi i një burri austriak i ka shpëtuar jetën një çifti turk në Austri, pasi reshjeve të shumta përmbysën qytetin Hallein. Pas shiut...

Përmbytjet në Belgjikë, ambasada e Kosovës vë në dispozicion numrin e emergjencës për shqiptarët atje

Ambasada e Kosovës në Bruksel ka vënë në dispozicion një numër kontakti për të gjithë shqiptarët që jetojnë atje dhe kërkojnë ndihmë, nëse  janë...

Lajmet e fundit