Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

Perfaqesuesja e Kosoves

Bernard Berisha mesazh Shaqirit dhe Xhakës: Nëse jeni shqiptarë, nuk keni nevojë për ftesë

Futbollisti shqiptar i skuadrës së Anzhit në Rusi, Bernard Berisha i ka dërguar një mesazh të qartë Xherdan Shqirit dhe Taulant Xhakës pas pranimit...

Daçiç: Kosova në UEFA jashtë çdo rregulli, do e kundërshtojmë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka reaguar pas vendimit të UEFA-s për të pranuar Kosovën si anëtare të 55-të të saj. Daçiç...

Mbrojtja fantastike e avokatit britanik në UEFA, si rrëzoi tezën serbe të OKB-së

Alasdair Bell është avokati që mbrojti në mënyrën fantastike kërkesën e Kosovës për anëtarësim në UEFA. Bell ishte zëri sportdashësve kosovar në Kongresin e...

Reagon edhe Xherdan Shaqiri për pranimin në UEFA, “mbytet” nga komentet e tifozëve

Futbollisti i Stoke City, Xherdan Shaqiri ka reaguar për pranimin e Kosovës në UEFA. Ashtu si edhe shqiptarët e tjerë të skuadrës së Zvicrës,...

Këta janë lojtarët Kombëtares që mund t’i bashkohen Kosovës pas anëtarësimit në UEFA

Kosova është bërë sot anëtarja e 55-të e UEFA-s, një vendim historik për shtetin më të ri në Europë dhe për të gjithë shqiptarët....

Sa vota i duhen Kosovës dhe cilat shtete pritet të votojnë pro dhe kundër anëtarësimit në UEFA

E themeluar më 15 qershor 1954, UEFA numëron sot 54 anëtarë dhe ditën e nesërme Kosova shpreson të bëhet anëtarja e 55-të. ...

Mustafa niset drejt Hungarisë, të martën votohet për pranimin në UEFA

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka udhëtuar sot drejt Budapestit të Hungarisë, ku të hënën do të takohet kryeministrin Viktor Orban, me të cilin...

Kosova sfidon Shqipërinë për talentin, Milot Rashica

Kosova sfidon shqipërinë për një tjetër futbollist. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki vazhdon të mbajë qëndrime jo fort të mira karshi Përfaqësueses...

Lajmet e fundit