Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

Perfaqesuesja e Kosoves

Përfaqësuesja e Kosovës bën historinë, shkatërron Bullgarinë në transfertë

Përfaqësuesja e Kosovës sapo ka shkruar historinë duke fituar për herë të parë në transfertë ndaj Bullgarisë me rezultatin 2-3. Emocionet...

Miqësorja e përfaqësueses së Kosovës, Thaçi: Forca djema, duam fitore!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas golit të Amir Rrahmanit në ndeshjen e sotme miqësore mes Kosovës dhe Danimarkës.  ...

Kosova pret Islandën në “Loro Boriçi”, dalin në shitje biletat

Federata e Futbollit e Kosovës njofton të gjithë të interesuarit se biletat për ndeshjen kualifikuese Kosovë – Islandë, e cila do të luhet më...

Kosova rikthehet në “Loro Boriçi”, luan kundër Turqisë

Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Njoftimi është...

Kosova me stadium kombëtar, zbulohet emri me kuptim të veçantë

Kosova pritet të bëhet me stadium kombëtar në vitin 2019, ku pritet t’i zhvillojë ndeshjet Përfaqësuesja e Kosovës. Por, a ju...

Kosova mposht Serbinë në Gjykatën e Arbitrazhit, Vokrri: Kisha besim te CAS-i

Serbia del humbëse edhe në një sferë në duel me Kosovën. Në fakt, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë e ka hedhur poshtë ankesën...

Zgjedhja që çuditi të gjithë, shqiptari braktis futbollin për të punuar me kuajt në Suedi

Jeta është plot sfida! Fatit nuk i dihet. Futbollisti Afrim Mziu asnjëherë nuk e kishte menduar se një ditë do t’i përkushtohej punës me...

Rummenigge: Çfarë kuptimi ka një ndeshje kundër Kosovës?

Drejtori i Bayern Munich-ut, Karl-Heinz Rummenigge, ka deklaruar se nuk kupton përse shtetet e vogla si Kosova marrin pjesë në kualifikimet për Europianë e...

Lajmet e fundit