Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

perdhunimi i 11 vjecares

Përdhunuan 11 vjeçaren, dënohen me 40 vite burg katër të akuzuarit, mes tyre dhe dy të mitur

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dhënë  vendimin e dënimit me 40 vite burg për  katër personat e akuzuar për përdhunimin e 11 vjeçares në...

“Të dashura vajza dhe gra, jemi këtu për ju”, nga Atifete Jahjaga, Dafina Zeqiri dhe Matoshi, kush janë personazhet VIP që protestuan kundër dhunës...

Qindra qytetarë kanë dalë këtë të mërkurë në rrugët e Prishtinës në shenjë proteste, kundër dhunës seksuale ndaj vajzave dhe grave. Theksojmë se kjo protestë...

Lajmet e fundit