Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
18 °
Die
17 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

Peqin

Vrau fqinjin në Peqin pas konfliktit për gërvishtjen e makinës, dënohet me 18 vite burg Leonard Bashaliu

Gjykata e Shkallës së parë të Elbasanit ka dënuar me 18 vite burg, shtetasin Leonard Bashaliu, i cili akuzohet për vrasjen e Ylber Xhahysës...

“Mos bërtit ti gjel i Peqinit”, Rama debate të forta me deputetët e PD: Jeni të pafytyrë e të pafe që doni lekë cash

Seanca plenare e kësaj të mërkure në Kuvend, ka nisur me debate të forta mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetëve të PD që janë...

Vrasja e Emiljano Ramazanit, Dumani thotë se makina e u fsheh nga ish-kryetari i Komunës…

Nuredin Dumani, një nga bashkëpunëtorët më të rendësishëm të momentin që Prokuroria e Posaçme ka në dorë, ka nxjerrë emra të tjerë. Këtë herë...

Goditën gardianët në burgun e Peqinit, merren masat për tre të burgosurit, do të kalojnë në regjimin 41.BIS për 90 ditë

Një ditë pas incidetit të ndodhur në burgun e Peqinit, ku tre të burgosurit, Kastriot Likja, Arlind Daja dhe Kreshnik Ibraliu, goditën punonjësit e...

E tërhoqën për ta futur në makinë, si tentuan tre persona të maskuar të rrëmbenin djalin e Fatos Gosës në mes të Peqinit

Pak ditë më parë është tentuar që të rrëmbehet në qendër të qytetit të Peqinit, djali i mitur i Fatos Gosës. Bëhet me dije se...

Gjendet e mbytur në një kanal në Peqin e moshuara, ja çfarë dyshohet

Një 81-vjeçare është gjetur e pajetë në një kanal vaditës në Peqin. Sipas informacioneve paraprake, Meleqe Tosku dyshohet të jetë mbytur në kanal. E moshuara raportohet...

Mbyllet numërimi i votave, shpallen fituesit e degës së PD në Mirditë dhe Peqin (EMRAT)

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të degës së PD-së në Mirditë. Albert Melyshi është shpallur fitues pasi ka...

Operacionalja kontroll të befasishëm në Burgun e Fierit, kapet drogë dhe kaçavida

Forcat Operacionale të Burgjeve kanë bërë një kontroll të befasishëm në Burgun e Peqinit. Autoritetet kanë pasur informacione dhe dyshime se në këtë institucion...

E rëndë, ndërron jetë një i paraburgosur në Peqin (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot, ku një i paraburgosur në Peqin ka ndërruar jetë. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë mëngjesin e...

Detaje të reja/ Vrasja e Albi Bashaliut në Peqin, ndryshon pista e hetimit, dyshohet se 32 vjeçari u ekzekutua për prishje të pazareve të...

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 32 vjeçarit Albi Bashaliu në Peqin. Burimë për mediat bënë me dije se ekzekutimi i të...


Lajmet e fundit