Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Pentagoni

Pentagoni konfirmon UFO-t? Mblidhet Kongresi amerikan pas 50 vitesh  

Kongresi amerikan është duke mbajtur mbledhjen e parë në mbi UFOT-t në 50 vjet. Në mes të Kongresit ka qenë Pentagoni të cilët kanë...

Pentagoni: Lëvizja e trupave ruse pranë Kievit ka të ngjarë të jetë “një ripozicionim, jo ​​një tërheqje e vërtetë”

Departamenti i Mbrojtjes paralajmëroi se ndërsa "një numër i vogël" i forcave ruse janë larguar nga Kievi "në ditët e fundit apo më shumë",...

Pentagoni: Që nga nisja e sulmeve, Rusia ka lëshuar ​​më shumë se 625 raketa! Do dërgojmë 500 ushtarë të tjerë në Europë

Teksa lufta Rusi-Ukrainë ka hyrë në ditën e 12-të, një zyrtar i lartë i Pentagonit tha se deri më sot në Ukrainë janë lëshuar...

Pentagoni: Jemi të përgatitur për sulme të tjera në Kabul. Do të evakuojmë afganët deri në minutën e fundit

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes ka deklaruar se ushtria amerikane është e përgatitur për sulme të tjera. "Ne ende besojmë se ka kërcënime të tjera. Në...

Shpërthim i fuqishëm në Aeroportin e Kabulit, nuk dihet numri i viktimave, Pentagoni njofton Presidentin Joe Biden

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në aeroportin e Kabulit, "Hamid Karzai International Airport", shkruan newsbomb.al. Deri tani nuk dihet numri...

6,000 afganë e amerikanë vetëm në 24 orët e fundit, Pentagoni: Kemi bërë 17 operacione, ja sa persona janë evakuuar nga Kabuli deri tani

Gjeneral Major Hank Taylor, është shprehur se SHBA po përshpejtonte ritmin e evakuimeve nga Aeroporti Ndërkombëtar Hamid Karzai i Kabulit dhe kishte nxjerrë gati...

Pentagoni dërgon 500 trupa amerikane shtesë në aeroportin e Kabulit

Zëdhënësi i Pentagonit John Kirby, tha se trupat amerikane janë duke punuar për të rivendosur sigurinë pas dyndjeve dhe kaosit që është krijuar në...

Admirali me koronavirus, karantinohen krerët më të lartë të Pentagonit

Shefi i Shtabit të Departamentit të Mbrojtjes Gjenerali Mark Milley dhe tre ushtarakë të tjerë të lartë janë vetë-karantinuar pas takimit me zëvendës Komandantin...

SHBA-ja dërgon mijëra trupa shtesë dhe armatime në Arabinë Saudite

Që prej bombardimit të rafinerive të naftës së Arabisë Saudite në 16 shtator, SHBA-ja ka akuzuar Iranin për këtë aksion. Shteti amerikan ka...

Jepet fondi 1.2 bilion dollarë për ngritjen e murit midis SHBA dhe Meksikës

1.2 bilion dollarë janë autorizuar nga Pentagoni për ndërtimin e një muri midis Meksikës dhe Amerikës dhe këto para priten ti jepen inxhinierëve kufitarë....

Lajmet e fundit