Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

pensionet

“Flet për pensionet dhe mban në dorë orën 80 mijë euro”, qytetarët shpërthejnë ndaj Macron, video bëhet virale

Rrjeti ka “shpërthyer” ndaj presidentit francez, Emmanuel Macron dhe për të gjithë këtë “urrejtje” është bërë ora që ai mban në dorë. Në një intervistë...

“Mund të na rikthente në vitin 0”, Edi Rama flet për sulmin e Iranit dhe finacimin “me para ruse” të PD, pensionet dhe gradaçelat

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot rubrikën e tij të re për bashkëbisedim me qytetarët. Prej ditës së djeshme ai ka marrë pyetje dhe...

Sali Berisha tregon planin e PD kur të vijë në pushtet: Rrogat dhe pensionet do rriten dyfish

Kryetari i PD Sali Berisha, ka zhvilluar sot një takim bashkëbisedim me ekspertë, përfaqësues të biznesit dhe familjarë në lidhje me konsumin dhe çmimet...

“Faleminderit Itali”, Edi Rama përshëndet marrëveshjen me fqinjët për pensionet e 500 mijë shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama përshëndet përfundimin e negociimit teknik të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Italisë për njohjen e pensioneve. Janë 500 mijë shqiptarë që do...

Pensionet dhe negociatat, Taulant Balla takohet me grupin e miqësisë Greqi-Shqipëri në Tiranë

Politikani Taulant Balla është takuar sot në Tiranë me grupin e miqësisë Greqi-Shqipëri, të kryesuar nga Vassilios Giogiakas. Ai thotë se kanë diskutuar për...

Pensionistët e vetëpunësuar në sektorin privat do përjashtohen nga pagesat e kontributeve të sigurimeve shoqërore

Pensionistët e vetëpunësuar në sektorin privat pritet të përjashtohen nga detyrimi për pagesat e kontributeve të sigurimeve shoqërore. Aktualisht, pensionistët që vetëpunësohen në sektorin privat...

Bleu shtëpi në Tiranë me 70 milionë lekët e pensioneve, Policia e Dibrës shpall në kërkim postierin

Gazmir Hysi, një 33 vjeçar punonjës i postës në Dibër, është shpallur në kërkim nga Policia. Ai akuzohet se ka marrë një fond prej...

REZULTATET ZYRTARE/ Ja si i janë përgjigjur shqiptarët Këshillimit Kombëtar: Nga pensionet, te “Ballkani i hapur”, kanabisi dhe gjyqtarët e korruptuar

Kryeministri Edi Rama bashkë me drejtoren e Agjencisë për Dialog dhe Bashkëqeverisje, Eridana Cano, kanë prezantuar paraditen e sotme rezultatet e Këshillimit Kombëtar. Sipas...

Meta dekreton marrëveshjen për njohjen e pensioneve Kosovë-Shqipëri: Asnjë barrierë penguese mes dy vendeve   

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dekretuar ligjin për sigurimet shoqërore për njohjen e pensioneve mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe anasjelltas. Sipas tij krijimi...

Shtatë masat e Edi Ramës për menaxhimin e krizës, nga pensionet, te nafta dhe lekët në dorë për rritjen e çmimeve

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar sot qytetarëve për zhvillimet e fundit në vend, për protestat dhe rritjen e çmimeve, shkruan newsbomb.al. Ai bëri...

Lajmet e fundit