Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
72 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
27 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

pensione

25 ditë para zgjedhjeve, qeveria rrit pensionet me 2.7%, përfitojnë më shumë se 700 mijë qytetarë

Duke filluar nga dita e sotme pensionistët do të kenë një rritje prej 2.7% në pensionet e tyre, pas indeksimit të miratuar nga Këshilli...

Denoncimi i Berishës: Narkoqeveria nuk ka dhënë pensionet e muajit nëntor për invalidët, qytetarët janë pa bukë dhe pa ilaçe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë se nuk u ka dhënë pagesën e invaliditetit për muajin nëntor invalidëve. Ai ka publikuar...

Ministria e financave njoftim të rëndësishëm pesionistëve: Shpërndarja e pensionit do bëhet në shtëpi. Komunikoni me bankat

Ministria e Financave dhe Ekonomisë në zbatim të masave të ndërmarra për situatën e krijuar nga Covid -19, ka bërë me dije se po...

Pensionet në rrezik, borxhi për sigurime të papaguara 110 milionë euro

Në fund të vitit 2018 borxhet e akumuluara në tatime në formën e sigurimeve shoqërorë të papaguara arritën në 13.8 miliardë lekë ose 108...

Frika nga Vetingu, gjyqtarët bum kërkesash për dalje në pension, emrat që KLD miratoi dhe refuzoi

Nëse deri para miratimit dhe nisjes së zbatimit të ligjit të Vetingut, gjyqtarët e të gjithave niveleve, lëviznin çdo gur dhe shfrytëzonin çdo hapësirë,...

Lajmet e fundit