Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

PENSION

EMOCIONUESE/ Pas 30 vitesh punë intensive, spikeri Ilir Konomi del në pension: Ndihem i privilegjuar që punova për Zërin e Amerikës

Gazetari dhe njëkohësisht spikeri i lajmeve të Zërit të Amerikës, Ilir Konomi ka përfunduar misionin e tij prej 30 vitesh punë intensive. Lajmi është...

Rritet mosha e pensionit për gratë në 2020, çdo vit me dy muaj më shumë

Rritet mosha e daljes në pension për gratë në vitin 2020, duke shkuar në 61 vjeç. Sipas legjislacionit për “Sigurimet Shoqërore”...

Trajtim financiar gjithë jetën për të prekurit nga tërmeti, Rama tregon EMRAT kush përfiton

Kryeministri Edi Rama thirri ministrat në një mbledhje të jashtëzakonshme mëngjesin e sotëm, pak para se të shkonte në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të...

Diskutohet Pr. Ligji në Komisionin e Ekonomisë, Ahmetaj: Ndryshim i moshës dhe rritje për pensionet e minatorëve dhe naftëtarëve

- Për naftëtarët dhe metalurgët: 60 vjec, ose 5 vite para moshës ligjore të daljes në pension. Së dyti, parashikohet një shtesë mbi...

28 vite nën tokë, ish minatori tregon problemin me pensionin qesharak (Si gjeti zgjidhje)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e historisë së një ish-minatori, Sali Mëzhikës nga Klosi. Ai...

Përlotet minatori para Kryeministrisë: Sot jam me këmbë të thyer, pensionin e bëj ilaçe (VIDEO)

Përlotet një nga minatorët protestues përpara Kryeministrisë. Ardhur nga Korça, ai tregoi për newsbomb.al se ishte me aftësi të kufizuara dhe...

Ndryshon mosha e daljes në pension, sa muaj u shtohet grave

Me nisjen e vitit të 2018 ndryshon mosha e daljes në pension për gratë si dhe vitet e vjetërsisë në punë për burrat. ...

Raporti i ISSH, cilat janë kategoritë që përfitojnë nga pensioni i reduktuar

Të gjithë personat të cilët kanë dëmtime në trup, mund të marrin pension invaliditeti, ose pension të reduktuar invaliditeti. Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka...

Lajmet e fundit