Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

peme

E RËNDË/ Ishte duke i krasitur, 63-vjeçari në Çorodovë rrëzohet nga pema dhe humb jetën

Një 63-vjeçar në Çorodovë është rrëzuar nga pema dhe si pasojë ka humbur jetën. Sipas njoftimit të policisë mësohet se Kujtim Kola ishte duke krasitur...

Era e fortë shkul pemët në Korçë, bie dhe çatia e një ndërtese (FOTO)

Moti i keq që ka përfshirë të gjithë territorin e vendit tonë, ka shkaktuar  përmbytje dhe problematika të shumta në disa qarqe të vendit. Si...

Lart shkallës duke zbukuruar pemën, Joe Biden uron Krishtlindjet në mënyrë të veçantë

Presidenti i SHBA Joe Biden ka uruar në një mënyrë të veçantë festat e Krishlindjeve. Presidenti Biden ndau një foto të tij dhe Zonjës së...

Dhe pse në luftë, ukrainasit vendosin pemën e “rezistencës” së Krishtlinjdes në Mykolaiv

Vullnetarët në qytetin jugor të Ukrainës, Mykolaiv, kanë bërë një pemë të Krishtlindjes nga rrjetat e kamuflazhit. Pema është bërë nga rrjeta e kamuflzhit si...

Ra nga pema, ndërron jetë një burrë në Leskovik

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Leskovik, në vendin e quajtur “Ish-vreshtat”. Bëhet me dije se dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht...

E rëndë në Prishtinë, era e fortë rrëzon pemët, humb jetën një 30 vjeçar

Erërat e forta kanë rrëzuar drunj dhe shylla tensioni në lagjen Pejton të Prishtinës. Si pasojë një 30 vjeçar ka humbur jetën, pasi u...

Aksident në Vlorë, autobusi me 80 turistë përplaset me pemën

Një aksident është shënuar ditën e sotme në Vlorë. Bëhet me dije se autobusi me 80 persona, është përplasur me pemën. Mësohet se autobusi dykatësh...

Njëri bie nga pema dhe tjetri nga tarraca, dy persona dërgohen me urgjencë në spital në Sarandë

Dy ngjarje të rënda janë shënuara në Sarandë, ku dy persona brenda pak orësh kanë rënë nga nja lartësi. Bëhet me dije se Jurian Gjini,...

Mbillen 200 pemë përgjatë zgjatimit të Lumit Lana, Veliaj: Gjelbërimi rrit vlerën e pronës; së shpejti nis investimi për zgjatimin e Lanës nga Pallati...

Nismës së mbjelljes se drurëve dekorativë në qytetin e Tiranës i janë përgjigjur donatorë të shumtë, duke bërë të mundur mbjelljen e 205 oemëve...

BERZH, BE dhe Ambasada e Austrisë dhurojnë 180 pemë, Veliaj: Programi për financimin e ekonomisë së gjelbër, kontributi më i mirë për Tiranën

180 pemë të llojit frashër iu shtuan Tiranës, dhuratë nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Bashkimi Evropian dhe Austria, në kuadër të Programit...

Lajmet e fundit