Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

pellumb kulla

Ironia e Pëllumb Kullës: Hej dreq! Nuk na u ndanë votimet ne Shqiptarëve, votojmë edhe për Bregoviçin

Regjisori Pëllumb Kulla nuk ka mundur të mos reagojë në gjithë këtë “zallamahi” të madhe që po bëhet lidhur me pjesëmarrjen ose jo të...

“Lindëm në një ditë o Agim Shehu”, regjisori Kulla për mikun e tij të ndjerë: Po na ikin orakujt e fjalës së bukur…

Regjisori Pëllumb Kulla i ka kushtuar një shkrim autorit dhe njëkohësisht studiuesit të gjuhës shqipe, Agim Shehu, i cili u nda nga jeta një...

Pëllumb Kulla me fjalën prekëse për Pirro Manin: Largimi yt u ndje këto ditë, se artistët vdesin ndryshe (E PLOTË NË BRENDËSI)

Nga Pëllumb Kulla I shtrenjti Piro!.. Jemi mbledhur këtu rreth teje, krah shoqes tënde të jetës, Pavlinës së mirë dhe fëmijëve tuaj të mrekullueshëm, për...

Regjisori ironizon opozitën: Nuk na duhen votimet! Ta lëmë demokracinë, të dalim në rrugë dhe të përleshemi. Më të fortët të hyjnë në kryeministri

Regjisori Pëllumb Kulla ka ironizuar opozitën, përfshirë këtu dhe Presidentin Ilir Meta, për deklaratat e tyre para, por dhe pas zgjedhjeve. Duke analizuar thëniet...

Pëllumb Kulla: Rama Ik, apo Rama rri!?

Nga Pëllumb Kulla Në fushën e hapur të këtyre zgjedhjeve po ndeshen dy armata politike dhe në retorikën e ndezur fjalët që shurdhërojnë janë “ndryshim” dhe...

Maliqi i ’14 vjeç dhëndërr’ feston 65-vjetorin, regjisori i bën urimin e veçantë: Mbase do lihet mënjanë festa e grave, e do kujtohesh ti

Sot në 8 Mars, aktori mbreslënës i kinematografisë shqiptare, Zef Mosi, ka ditëlindjen e 65-të. I njohur më së shumti për...

‘Na pikëllove Fatmir Xhelili’, regjisori Pëllumb Kulla rrëqeth me fjalët: O Zot, ç’janë këto lajme të hidhura sapo hapim sytë, ike aq i ri,...

Fatmir Xhelili, aktori i njohur i skenës fierake dhe më gjerë ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme si pasojë e COVID-19. ...

‘Po qaj si asnjëherë’, regjisori shpreh dhimbjen për humbjen e Koço Devoles, Kulla: Të mori edhe ty kjo kosë e mallkuar e këtyre kohërave

Regjisori i njohur Pëllumb Kulla ka shprehur ngushëllimet e tij humbjen e jetës së aktorit të mirënjohur të humorit Koço Devole. ...

Aktori i shquar Hasan Bregu feston 80 vjetorin, urimi i regjisorit: Për këtë artist të vyer mund të flas ‘një natë të tërë dimri’,...

Aktori i shquar Hasan Bregu ditën e sotme feston 80 vjetorin e lindjes. Regjisori dhe publicisti Pëllumb Kulla i ka dedikuar...

‘Nuk pranova të paguhem që të jem kundër miqve’, shpërthen regjisori i njohur: Nuk më tërheqin dot Rama dhe Veliaj…

Regjisori i njohur Pëllumb Kulla ka reaguar për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Ai shprehet se ka qenë kundër prishjes...

Lajmet e fundit