Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

pelikani

Erion Braçe nxjerr videon e bukur: Nuk janë avionë gjuajtës, janë pelikanët e Divjakës

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka publikuar një video në të cilën shfaqen pelikanët e Divjakës duke fluturuar pranë kullës të lartë e cila ndodhet në...

Pelikani “Kaçurrel” vuri në siklet AKTORIN e madh RESHAT ARBANA (VIDEO)

Pelikani kaçurrel ka pasur sot një mysafir të veçantë. Ai ishte aktori i madh shqiptar Reshat Arbana. Eshtë Ardian Koçi, i cili kujdeset për...

Në Karavasta të gjithë të çmendur pas Xhonit, batuta therëse: Mos i hidh se e kemi lënë për ministrin (VIDEO)

Në Karavasta pelikani “Xhon” ka tërhequr vëmendjen e dhjetëra turistëve të cilët kanë nxjerrë aparatet dhe e kanë fotografuar e filmuar për minuta të...

300 mijë shpendë vriten çdo vit në Shqipëri

Miliona shpendë vijnë migrojnë në gadishullin e Ballkanit çdo vit, por shumë pak arrijnë të dalin të gjallë. Sipas të dhënave tronditëse nga “BirdLife”...

Foto e Ditës: Pelikani Kaçurel

Pelikanët e rrallë kaçurel kanë nisur prej disa ditësh cilkin e riprodhimit duke ndërtuar foletë në ishullin e pelikanëve. Administrata e Zonave te Mbrojtura-Qarku Fier...

Lajmet e fundit