Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Pekin

Kërcënohet korespodenti i BBC në Pekin, zhvendoset në Tajvan me familjen, çfarë zbuloi për Kinën?

Korespondenti i BBC-së në Pekin John Sudworth është larguar nga Kina dhe është zhvendosur në Tajvan pas presionit dhe kërcënimeve nga autoritetet kineze. Sipas...

“Sakrifikoni për një biletë”, ambasadori shqiptar në Pekin: Nuk kemi mundësi të paguajmë (Detaje nga takimi i diplomatëve)

Ministria e Jashtme kineze informoi sot zyrtarisht diplomatët e huaj lidhur shpërthimin e epidemisë vdekjeprurrëse në Wuhan. Në takim ishte i...

Burri qëllon me thikë nxënësit e shkollës fillore, 20 të plagosur

Një burrë ka goditur me thikë 20 nxënës në një shkollë fillore në Pekin. Sipas mediave lokale tre prej fëmijëve raportohen me plagë serioze....

Pas Rusisë, Rama niset për në Pekin në një takim të Partisë Komuniste (VIDEO)

Fotoja e deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin shkaktoi një bujë të madhe në media. ...

Zjarr në një bllok banesash, 19 të vdekur në Pekin

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe 8 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri që përfshiu një bllok banesash në...

Telefonata e Trump që shkaktoi ‘tërmet’ në Kinë, përplasje e fortë Pekin-Uashington

Kina tha se ka paraqitur një notë proteste ndaj bisedës telefonike të presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump me presidentin e Tajvanit. ...

Në Kinë del në qarkullim autobusi gjigant

Autobusi që konsiderohet si e ardhmja e në shumë qytete ka bërë sot udhëtimin e tij të parë në Pekin. Autoritetet kanë inaguruar autobusin...

“Mirëmëngjes” me Alban Skënderajn nga studentët e Pekinit (VIDEO)

Në Pekin të Kinës nuk dëgjojnë vetëm këngë nga Amerika apo nga vendi i tyre, por edhe këngë shqiptare dhe konkretisht ato të Alban...

Kosova ‘merr me të mira’ Kinën, voton pro anëtarësimit të Pekinit në BERZH

Kosova ka përkrahur anëtarësimin e Republikës Popullore të Kinës dhe të Libanit në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvilllim. Gjithashtu, Kosova ka...

Lajmet e fundit