Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

pedagoge

“Qeveria injoroi kërkesat e tyre”, Meta u bën thirrje pedagogëve: Bashkohuni sot në protestën e opozitës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u ka bërë thirrje pedagogëve dhe studentëve që të bëhen pjesë e protestës që do të mabhet...

Pedagogët e universitetit të Shkodrës në protestë, akuza ndaj rektores: Po bllokon doktoraturat

Pedagoget e fakultetit të ekonomikut në Universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodër kanë protestuar ditën e sotme jo vetëm për rritjen e rrogave, por edhe...

Kreu i Sindikatës njofton protestën e radhës dhe paralajmëron: Do bojkotojmë sezonin e provimeve në shkurt nëse s’rriten pagat

Kreu i Sindikatës së Arsimit të Lartë, Sandër Kovaçi ka dalë në një deklaratë për media, ku ka folur për protestën e pedagogëve. Kovaçi u...

Rama reagon ashpër pas paralajmërimit të pedagogëve: SHIK-si i nongratës i jep ultimatum qeverisë, grevë urie për rrogat bëjnë vetëm njerëzit e pafe

Kryeministri Edi Rama ka reguar menjëherë pas deklaratës së kreut të Sindikatës, Sandër Kovaçi, i cili tha se nëse nuk marin përgjigje pozitive deri...

Pedagogët i japin dhe një ditë kohë Qeverisë: Nëse deri nesër s’ka përgjigje për pagat, futemi në grevë urie

Kreu i Sindikatës së Arsimit të Lartë, Sandër Kovaçi në një deklaratë për media është shprehur se nëse nuk do të ketë një përgjigje...

Pedagogët në protestë, Univeristeti i Tiranës rrit me 8% pagat

Senati Akademik i Universitetit të Tiranës ka miratuar këtë të hënë rritjen me 8% të pagës së pedagogëve. Për të hyrë në fuqi, pritet...

Berisha thirrje qytetarëve: Të gjithë në protestë në mbështetje të pedagogëve

Sot është paralajmëruar se do të mbahet protesta e radhës nga pedagogët, të cilët e kanë quajtur protestë kombëtare. Kreu i PD, Sali Berisha me...

Pedagogët marrin zgjidhje për disa kërkesa, por s’janë të kënaqur, Koçavi: Nuk morëm përgjigje për pagat

Edhe sot pedagogët janë ngritur në protestë dhe këkrojnë t’u rriten pagat. Sindikada e pedagogëve ka deklaruar se kanë marrë përgjigje për disa nga kërkesat...

Vijon protesta e pedagogëve, kreu i Sindikatës tregon hapin e radhës që do të ndërmarrin

Pedagogët edhe sot kanë bojkotuar auditoret dhe kanë dalë në protestë, ku kërkojnë që të plotësohen kërkesat që kanë, siç është rritja e rrogës. Ata...

Pedagogët nuk heqin dorë nga kërkesat, sot sërish në protestë

Edhe sot pedagogët do të bojkotojnë auditoret dhe do të dalin në “shesh” për të protestur për kërkesat e tyre. Ata kanë njoftuar se sot...

Lajmet e fundit