Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

PDK

Veliaj pret kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi: Veliaj, njeriu që ka krijuar modelin se si duhet të jetë një Kryetar Bashkie

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti dje në takim kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Kransniqi, me të cilin folën për...

KQZ regjistron “Shtëpinë e Lirisë” vetëm me LSI dhe PDK, MBETET JASHTË Sali Berisha me Komisionin e Rithemelimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar koalicionin “Shtëpia e Lirisë” vetëm me përbërjen e dy forcave politike, LSI dhe PDK. KQZ nuk e ka regjistruar...

LISTA E PLOTË/ Zgjedhjet lokale në Kosovë, humbje e rëndë për Vetëvendosjen, Lista Serbe kryeson me 10 komuna të fituara, rezultat surprizë i PDK-së

Pothuajse ka përfunduar numërimi i votave në të gjitha komunat e Kosovës në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Lëvizja Vetëvendosje ka arritur një humbje...

PDK nxjerr deklaratën me 23 pika pas zgjedhjes së kryetarit të ri

Partia më e madhe opozitare në Kosovë, PDK ka nxjerrë një deklaratë me 23 pika që duket se do të jenë udhërrëfyesi i të...

I zuri vendin Hashim Thaçit, kush është Memli Krasniqi që u zgjodh kryetar i PDK-së

Memli Krasniqi është zgjedhur kryetari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës. Krasniqi ka marrë besimin e delgatëve për të drejtuar këtë forcë politike,...

Pak para zgjedhjeve në PDK, Enver Hoxhaj dhe gjithë kryesia japin dorëheqjen: Të garojë çdo anëtar partie

Enver Hoxhaj ka dhënë dorëheqjen nga kreu i Partisë Demokratike të Kosovës. Ky vendim vjen pak para zgjedhjeve që do të mbahen brenda PDK-së. Hoxhaj...

U tha se do të kandidojë për kryetar të PDK-së, Gent Cakaj sqaron: Nuk synoj më politikën, deri në një vendim tjetër…

Ish-ministri i Jashtëm i caktuar në detyrë, Gent Cakaj, ka reaguar pasi emri i tij u përfol për si kandidat për kryetar të PDK’së...

U tha se po bënte “selfie” gjatë përplasjeve në Kuvend, sqaron deputetja: Po regjistroja kolegët që po qeshnin, është tmerr të shohësh…

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Adriana Matoshi, e cila u pa duke filmuar me telefon gjatë përplasjeve mes deputetëve të PDK-së dhe LVV-së, ka...

Nard Ndoka njoftoi dorëheqjen, PDK hap garën për kryetar partie dhe sulmon Bashën: Demokristianët u prenë në besë nga PD, na dorëzuan para bandave...

Partia Demokristiane me anë të sekretarit të medias, Agron Prebibaj, ka bërë një deklaratë të fortë kundër kryedemokratit Lulzim Basha.Prebibaj shkruan se demokristianët u...

“Hakmarrja është një pjatë që shërbehet e ftohtë”, votat e Nard Ndokës i kushtuan Partisë Demokratike mandatin e 6-të në Shkodër

Partia Socialdemokrate ishte surpriza e madhe e këtyre zgjedhjeve, pasi arriti të merrte 3 deputetë, 2 prej të cilëve në qarkun e Shkodrës. Pikërisht...

Lajmet e fundit