Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

PDIU

Vizita e Niko Dendias në Shqipëri, reagon PDIU: Qeveria të diskutojë për çështjen Çame, heqjen e ligjit të luftës dhe për njohjen e Kosovës...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias do të vizitojë sot Shqipërinë, në lidhje me këtë ka reaguar edhe Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

FOTO/ Tirana mbushet me postera kundër Vangjel Dules: Para se të votosh numrin 11, mendo për Çamërinë! Mendo për jugun e Shqipërisë

Qytetarët e Tiranës kanë dalë kundër kandidimit të Vangjel Dules, pasi kryeqyteti është mbushur me postera kundër kryetarit të PBDNJ-së.“Para se të votosh Nr.11,...

Mesila Doda e thotë me optimizëm: Synojmë 50 mijë vota, do jemi në qeverinë e ardhshme

Ish-deputetja Mesila Doda shprehet e bindur se PDIU do të arrijë të mbledhë rreth 50 mijë vota në Tiranë dhe qarqet e tjera, që...

Mesila Doda zbulon partinë që ‘ka hapur thesin’ në fushatë: Po jepen shifra marramendëse, drejtësia le t’i gjejë…

Kandidatja në listën e PDIU-së për qarkun e Tiranës, Mesila Doda ka folur për situatën parazgjedhore në vendin tonë, ku bëri thirrje qytetarëve që...

PDIU kërkoi numërues për votat, KQZ e rrëzoi, KAS lë në fuqi vendimin e Celibashit

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka lënë në fuqi vendimin e kreut të KQZ-së, Ilirjan Celibashi që  anëtari i katërt i qendrave të numërimit...

KAS mblidhet për ankesën e Shpëtim Idrizit: PDIU kërkon që numëruesi i katërt të jetë i tyre, LSI kundërshton

Përfaqësuesit e LSI-së dhe PDIU-së u përplasën pak ditë më parë në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, lidhur me faktin se cilës prej...

KQZ merr VENDIMIN e fundit: Zbulohet sa numërues do të kenë në zgjedhje PS, PD dhe LSI. Po votat e PDIU?

KQZ me në krye Ilirjan Celibashin ka marrë vendimin e fundit në mbledhjen e sotme. Është vendosur që grupet e numërimit do të jenë...

Mesila Doda i nxjerr topin, Shpëtim Idrizi e gjuan; PDIU publikon spotin për 25 prillin, në sfond kënga e Botërorit të Brazilit dhe ajo...

PDIU e Shpëtim Idrizit publikon spotin e fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Vetë kryetari Shpëtim Idrizi ka ndarë pak më parë videon...

Thirrjet për vorio-epirin në paradën ushtarake greke, Idrizi akuzon Ramën: Me heshtjen e tij miraton pretendimet e Athinës

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka dënuar thirrjet për të ashtuquajturin vorio-epir, gjatë paradës ushtarake greke, në kuadër të festës kombëtare të Greqisë. Gjatë një...

Shpëtim Idrizi për Pavarësinë e Kosovës: Vëllai i Vuçiçit, Edi Rama, të shpallë 17 shkurtin festë zyrtare!

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka bërë thirrje që të zgjerojmë ndërgjegjjen dhe detyrimin kombëtar. Ai shkruan...

Lajmet e fundit