Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

PD

Foto-lajm/ Protestuesit te Liqeni kthejnë përmbys mjetin e ndërtimit

E tensionuar situata në te Liqeni ku po protestohet kundër ndërtimit të ri. Qytetarët rrëzojnë rrethimin dhe përmbysin mjetin e ndërtimit....

Ngjarjet në Kuvendin e Kosovës, reagon ashpër Topalli: E papranueshme!

Pas zhvillimeve në Kuvendin e Kosovës, deputetja e PD-së, Jozefina Çoba Topalli, ka reaguar ashpër duke thënë se çfarë na ndodhur sot gjatë seancës...

Berisha bën analizën për Bashën 3 vjet në krye të PD: Më pyet, por kur nuk më pyet…

“Më pyet, por kur nuk më pyet... nuk e pyes pse nuk më pyet”, kështu është shprehur ish kryeministri Sali berisha në një intervistë...

Halimi kundër Ramës: Po u bën presion gjyqtarëve, mbron korrupsionin e njerëzve të tij

Deputeti i PD-së, Eduard Halimi në deklaratën e tij për shtyp ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke thënë se pas mesazhit të SHBA-së, ai...

Ku e “zhduku” Lulzim Basha Eduard Selamin në takimin me John Kerryn te “Rogneri”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi ditën e sotme një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry.  Takimi u zhvillua në ambientet...

Bamir Topi i përgjigjet ftesës për koalicion nga PD-ja

Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, i ka kthyer përgjigje ftesës së Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani. Deputeti i...

Berisha: Stërgjyshërit e Ramës ishin lopçarë dhe derrarë të zengjinëve në fshatin e Marko Bellos

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të tallet dhe ofendojë  duke përdorur etiketime nga më të ndryshmet në Facebook-un e tij, duke përdorur kësaj here një...

Lajmet e fundit