Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

PD

Olli i demokratëve: Të minimizohen taksat në 30%, këto janë tarifa të çmendura

Leonard Olli, kreu i këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, ka paraqitur kërkesën që pritet të shqyrtohet në mbledhjen e ardhshme të Këshillit...

Demokrati qëllon me vezë drejt Bashkisë, Blendi Salaj: Protesta e sotme e PD vetëm Parkut nuk i shërben

Sot demokratët kanë qëlluar me vezë e domate drejt Bashkisë së Tiranës në shenjë proteste për rritjen sipas tyre të çmimeve të shërbimeve publike....

Protesta te Parku i Liqenit, reagon Mazniku: PD-ja ndërtonte pallate 17-katëshe buzë liqenit

Gjatë protestës së PD-së ditën e sotme, protestuesit kanë rrëzuar gardhin e hekurt te Liqeni Artificial, ndërkohë që nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbi...

Braçe publikon videon: Shihini barbarët, në krye kërriçi

Shihini!!” shkruan Braçe.{mp4}33223{/mp4}

Berisha zbulon arsyen pse u dhunua dje qytetarja: Rama po hakmerret për atë që i bëri në ’90-ën

Për Sali Berishën, dhuna e ushtruar dje ndaj qytetares protestuese te Parku i Liqenit, e ka zanafillën në vitin 1990 dhe ish kryeministri e...

Foto-lajm/ Protestuesit te Liqeni kthejnë përmbys mjetin e ndërtimit

E tensionuar situata në te Liqeni ku po protestohet kundër ndërtimit të ri. Qytetarët rrëzojnë rrethimin dhe përmbysin mjetin e ndërtimit....

Ngjarjet në Kuvendin e Kosovës, reagon ashpër Topalli: E papranueshme!

Pas zhvillimeve në Kuvendin e Kosovës, deputetja e PD-së, Jozefina Çoba Topalli, ka reaguar ashpër duke thënë se çfarë na ndodhur sot gjatë seancës...

Berisha bën analizën për Bashën 3 vjet në krye të PD: Më pyet, por kur nuk më pyet…

“Më pyet, por kur nuk më pyet... nuk e pyes pse nuk më pyet”, kështu është shprehur ish kryeministri Sali berisha në një intervistë...

Lajmet e fundit