Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

PD

PS pranon nismën e PD: Të hapen të gjitha dosjet e ish-sigurimit për çdo qytetar

Partia Socialiste ka rënë dakort me propozimin e kryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj, i cili propozoi amendamentet për  projektligjin “Për informacionin...

Deputeti i PD-së në zi, humb vjehrrën: Një boshllëk i madh në shtëpinë tonë, kjo është jeta

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ditën e sotme ka ndarë me ndjekësit një lajm të trishtë. Përmes një postimi në “Facebook”, ai ka bërë...

Ndalimi i publikimit të “emaile-ve” të hakuara në media nga Prokuroria, reagon PD: Nuk mund t’ja mbyllni as sytë, as veshët dhe as gojën!...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar pas njoftimit të Prokurorisë për ndalimin e publikimit në media të informacioneve sekrete që kanë rrjedhur...

Paloka bën PARALAJMËRIMIN: Protesta të mëdha do të ketë! Nuk do të jenë vetëm shëtitje në bulevard, s’do ikim pa….

Deputeti i Partisë Demorkatike, Edi Paloka, ka paralajmëruar se në vijim protesta të mëdha do të ketë. Ai tha se ato nuk do jenë...

“Mund të na rikthente në vitin 0”, Edi Rama flet për sulmin e Iranit dhe finacimin “me para ruse” të PD, pensionet dhe gradaçelat

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot rubrikën e tij të re për bashkëbisedim me qytetarët. Prej ditës së djeshme ai ka marrë pyetje dhe...

“Paracaktimi i Kreut të ri të SPAK nga qeveria është shqetësuese”, deputeti i PD: Çdo ndryshim tani është ndërhyrje në hetimet në proces

Deputeti i PD, Gazment Bardhi thotë se lajmet për paracaktimin nga Qeveria të Kreut të ri të SPAK janë shqetësuese. Me anë të një postimi...

“Ik, plaku Mere”, Balla replikon me Berishën: Kur flet ti për korrupsionin, si të flasë djalli për mëkatet e veta

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka replikuar me ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili akuzoi qeverinë për korrupsion dhe afera të...

Celibashi zbulon çfarë u tha Kim -Gjiknurit, Kryemadhit e Tabakut: Përcolli shqetësimin e SHBA në lidhje me financimet ruse!

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka zbuluar detaje nga takimi mes ambasadores amerikane Yuri Kim dhe përfaqësuesit të partive kryesore në...

“Lobimi rus”, Ristani: Transaksion tërësisht personal i Lulzim Bashës, ne të tjerët s’dinim asgjë

Sekretari i Partisë Demokratike gjatë drejtimit të Lulzim Bashës, Arben Ristani thotë se nuk ka patur dijeni për transaksionet e dyshuara ruse dhe lobimin...

Meta mesazh Berishës për zgjedhjet vendore: 100% të disponueshëm për kandidatë të përbashkët

Kreu i PL, Ilir Meta ka thënë se Partia e Lirisë është e disponueshme për të bashkëpunuar me PD për kandidatë të përbashkët në...

Lajmet e fundit