Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

PD

Edvin Kulluri: Zhvillimet e fundit në sistemin e drejtësisë kanë krijuar panik te Basha dhe lidershipi i PD, e ka çuar partinë në degradim

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, në një intervistë për Euronews Albania u shpreh se zhvillimet e fundit në sistemin e...

Frrok Çupi: Pse i kërkojmë PD-së që të fitojë? Ajo kurrë nuk ka fituar apo të dalë forcë e parë

Analisti Frrok Çupi ka ironizuar thellë PD-në dhe liderin e saj Lulzim Basha, por dhe Sali Berishën përsa kohë u kthye në retrospektivë. Ai...

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, debate mes Gazment Bardhit dhe drejtuesve politikë për analizën e “masakrës zgjedhore”

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, e cila u zhvillua në selinë blu dhe zgjati mbi 2 orë e 30 minuta, ku...

Debate në mbledhjen e Kryesisë së PD, drejtuesit politikë kundër Gazment Bardhit për hartimin e dokumentit të analizës së humbjes

Partia Demokratike ka nisur në orën 18:00 në selinë blu mbledhjen e Kryesisë, në të cilën do të diskutohet në lidhje me humbjen në...

ZBARDHET ANALIZA E PD/ Nga “Patronazhistët” te blerja e votës, këto janë 13 konkluzionet që demokratët nxorën për “masakrën zgjedhore”

Partia Demokratike ditën e sotme do të mbajë mbledhjen e Kryesisë, ku do të bëhet analiza dhe bilanci i zgjedhjeve të 25 prillit.Në raportin...

“Kur PD denoncoi uniformat e policisë, Lleshaj na paditi për shpifje”, Çlirim Gjata: SPAK të hetojë më tej, të mos kap peshk që merret...

Përfaqësuesi i PD-së Çlirim Gjata, në një deklaratë për media nga Gjykata Penale ka folur për operacionet që ka bërë SPAK kohët e fundit. Ai...

Mbledhje në PD, të gjithë sytë te Grida Duma, Këlliçi dhe Spaho me xhinse dhe këmisha sportive

Tani që stina e verës e ka marrë tepër seriozisht me temperatura ekstremisht të larta, nevoja për rroba të lehta dhe me ngjyra sa...

Demokratët mblidhen sot për ndryshimet në Statut, Aurel Plasari: PD të riorganizohet ose të mbyllë “dyqanin”

Komisioni i Përhershëm në PD do të mblidhet sot për të diskutuar për ndryshimet në statut, të propozuara nga kreu i kësaj force politike...

Aurel Plasari flet për njohjen me Ramën: Dikur ishte person i këndshëm, sot e shoh ndryshe (Tregon ofertën që mori nga PD për deputet)

Studiuesi Aurel Plasari ka treguar në një intervistë njohjen e tij me kryeministrin Edi Rama, në kohën kur ai ishte ministër i Kulturës. Ai ka...

Basha kujton masakrën e Srebenicës: PD do të paraqesë në Kuvend rezolutë për të dënuar genocidin serb në Kosovë

Kryetari i Patrisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebenicës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i selisë blu është shprehur...

Lajmet e fundit