Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

PD

Rama fton sërish PD-në për bashkëpunim dhe “thumbon” LSI-në: Atë politikën që e ka ezauruar vendin nga nervat do e mbajmë në distancë higjenike

Kryeministri Edi Rama ka ftuar sërish Partinë Demokratike për bashkëpunim gjatë mndatit të tretë qeverisë.Ai tha se po e shtrin dorën për bashkëpunim në...

Pas deklaratës “BOMBË”, Berisha publikon foton me dy gishta lart mes demokratëve: Një përshëndetje të përzemërt!

Ish-kryeministri Sali Berisha mbrëmjen e djeshme bëri një deklaratë shumë të fortë, pasi la të hapur mundëisnë për t’u kthyer sërish në drejtimin e...

Agron Shehaj u bën thirrje demokratëve: Të dielën dilni dhe votoni, nuk mund t’ju quajnë më armik apo t’ju përjashtojnë nga partia

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, u ka bërë thirrje anëtarëve të PD-së që të dalin dhe të votojnë ditën e diel...

“Do të rizgjidhet përsëri”, Taulant Balla thirrje Bashës për bashkëpunim: Pas etheve të së dielës prano që kundërshtari jot jemi ne, rruga e bojkotit...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një prononcim për mediat nga Selia rozë,  i ka bërë thirrje përsëri kryetarit të partisë...

Dy ditë para zgjedhjeve në PD, BUJAR NISHANI ashpërson akuzat: Rama fiton se nuk ka një alternativë përballë

Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD, oponent i Bashës në zgjedhjet partiake të kësaj force politike që mbahen të dielën në 13...

Salianji tregon vendimin e PD: Do të jemi në Parlament në shtator, nuk do i lëmë Ramës asnjë hapësirë boshe

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka thënë ditën e sotme se PD do të jetë në Parlament në shtator.Ai u shpreh...

Agron Shehaj e thotë hapur: PD do futet në Parlament pavarësisht se kush do të jetë kryetar, fajin për humbjen e zgjedhjeve e ka...

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, është shprehur mbrëmjen e sotme se PD do të futet në Parlament në shtator, pavarësisht se...

S’pranuan rezultatin e zgjedhjeve dhe kërkuan rivotim, Kolegji Zgjedhor nis shqyrtimin e kërkesës ankimore të PD për Korçën

Nis mbledhja e Kolegjit Zgjedhor për shqyrtimin e kërkesave ankimore për qarkun e Korçës. Kolegji Zgjedhor ka nisur këtë të enjte shqyrtimin e kërkesës ankimore...

LSI-ja “dorëzohet” dhe braktis Kolegjin Zgjedhor, nuk shkon në seancë për të kërkuar shpalljen e 25 prillit të pavlefshëm

Është mbledhur Kolegji Zgjedhor për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave (KAS) për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në...

PD tha se do të hyjë në Kuvend, Gazmend Bardhi bën deklaratën e papritur: S’mund të jem në një sallë me kriminelët, Taulant Balla...

Sekretari i Përgjithshëm Gazmend Bardhi ka folur mbrëmjen e sotme për zgjedhjet e 25 prillit dhe për vendimarrjen e PD për të hyrë në...

Lajmet e fundit