Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

pd protesta

Pas protestës së madhe, Këlliçi i FRPD tregon çfarë do ndodhë më tej

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi thotë se protesta e opozitës tashmë do të vijojë në çdo qytet dhe fshat të...

Çfarë po ndodh këto momente? Protestuesit shpërndahen nga Parlamenti dhe mblidhen në një tjetër vend

Turma e protestuesve është shpërndarë nga ambientet përpara Parlamentit, pas rreth dy orësh qëndresë dhe përleshje me forcat e rendit. Por duket...

‘Keni 1001 mënyra më të këndëshme me humb kohën nesër’, deputeti socialist ironizon protestën e opozitës

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu përmes një statusi në Facebook, ironizon protestën e opozitës ditën e nesërme kundër zgjedhjes së kryeprokurorit të ri...

Kush është gazetari i rëndësishëm që ka biseduar e reflektuar dje me Bashën: Ç’më tha mbrëmë ky person i njohur

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar sot në fjalimin e rradhës mbajtur në çadrën e protestës se pas 18 shkurtit, Shqipëria është krejt...

Basha s’ka ndërmend të tërhiqet, bën deklaratën “bombë” në ditën e katërt të protestës: Të rrëzojmë qeverinë

"Të rrëzojmë qeverinë". Është kjo thirrja e drejtpërdrejtë e Lulzim Bashës. Kreu i PD-së, ndërsa opozita ka hyrë në ditën e katërt të protestës...

A do negociojë opozita me Ramën? Përgjigjet prerë Halimi: Qeveri teknike, i ezauruam rrugët institucionale

“Kjo qeveri nuk mundet dot kurrë të garantojë zgjedhje të ndershme, vecse të krijohet një qeveri teknike që mos ketë lidhje me krimin e...

Kreu i FRPD, Këlliçi: Nesër në shesh do merret vendimi i madh

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi thotë në një intervistë në studion e Ora Neës, se mijëra qytetarë kanë konfirmuar pjesëmarrjen...

Salianji: Protesta e 18 shkurtit do jetë masive, por paqësore

“Protesta e 18 shkurtit do të jetë paqësore dhe masive”. Kështu është shprehur në Ora News sekretari për aksionin qytetar në PD, Ervin Salianji....


Lajmet e fundit