Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

pd korce

Nuk fitoi në “Primaret” e Berishës, mjeku kalon me grupin e Alibeajt dhe shpall kandidaturën për Bashkinë e Korçës

Edhe në qytetin e Korçës duket se do të ketë dy kandidatë për kryetar bashkie nga radhët e Partisë Demokratike. Është mjeku Gjergji Gjata, i...

Pse nisi konflikti / Detaje nga sherri mes demokratëve në Korçë, kreu i PD u shfaq i gjakosur në fytyrë pas goditjes në kokë

Detaje të reja mësohen nga sherri mes kreut të grupseksionit dhe kryetarit të Partisë Demokratike në Korçë, Devis Osmani. Sherri verbal mes tyre ka ndodhur...

Plas në PD-në e Korçës, sekretari qëllon me shishe në kokë kryetarin e degës

Një incident i rëndë ka ndodhur në Partinë Demokratike të Korçës, ku kryetari i kësaj dege ka mbetur i plagosur pasi është qëlluar me...

“Më ngjalli emocion”, Rudina Hajdari poston foton: Zoti Hysko votoi te procesi i riorganizimit të PD me autorizimin e firmosur nga Azem Hajdari

Ish-deputetja demokrate Rudina Hajdari ka ndarë me ndjekësit në rrjtetet sociale një moment të veçantë që thotë se e ka emocionuar së tepërmi. Bëhet fjalë...

Demokratët e Rithemelimit zgjedhin kryetarin e ri të PD-së në Shkodër dhe Korçë (EMRAT)

Kanë përfunduar zgjedhjet për kryetarë të rinj të Partisë Demokratike në degët Korçë dhe Shkodër, të organizuara nga Komisioni i Rithemelimit. Në Korçë është zgjedhur...

Salianji motivon demokratët e Korçës pas dorëheqjeve masive: Në shtator do dalim më të bashkuar!

Deputeti i zgjedhur i PD-së Ervin Salianji rikthehet në Korçë për të motivuar anëtarët e partisë, pas kaosit me dorëheqje masive në degën e...

“Shkrihet” PD e Korçës, japin dorëheqjen 51 drejtues: Basha po e bën partinë klienteliste për interesa personale!

Dorëheqje masive në Partinë Demokratike në Korçë, largohen 51 drejtues të rëndësishëm. Kryetari, Sekretarë dhe Koordinatorë të Lidhjes Demokratike të Gruas në Korçë janë dorëhequr...

Andrea Mano akuzon përsëri Lulzim Bashën: Arrogant! Nuk mbështeti projektin tonë për Korçën

Ish-kryetari i PD në Korçë, Andrea Mano, e quan arrogant Lulzim Bashën dhe thotë se dega e Partisë në qytetin juglindor u shpërbë pasi...

“Shkrihet” PD e Korçës, kryetari Andrea Mano jep dorëheqjen, ikën sekretari dhe 14 anëtarë të Partisë: Jemi të revoltuar nga arroganca e Lulzim Bashës!

Kreu i PD në Korçë, Andrea Mano, lajmëron se ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban aktualisht dhe nga ai i anëtarit të Këshillit...

Përfundojnë zgjedhjet në Korçë, Partia Demokratike zgjedh kryetarin (EMRI)

Ka përfunduar procesi i zgjedhjes së kryetarit të ri të Partisë Demokratike në Korçë, proces që ka nisur prej disa ditësh të mbahet në...

Lajmet e fundit