Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

pbdnj

FOTO/ Tirana mbushet me postera kundër Vangjel Dules: Para se të votosh numrin 11, mendo për Çamërinë! Mendo për jugun e Shqipërisë

Qytetarët e Tiranës kanë dalë kundër kandidimit të Vangjel Dules, pasi kryeqyteti është mbushur me postera kundër kryetarit të PBDNJ-së.“Para se të votosh Nr.11,...

Heqja e tabelave dygjuhëshe në Finiq, reagon Omonia dhe PBDNJ: Provokim nga Rama

PBDNJ dhe OMONIA kanë reaguar lidhur me heqjen e tabelave në greqisht në gjithë zonën e Finiqit. Përmes një deklarate të...

Marrëveshja Basha-Idrizi, reagon OMONIA: Opozita kontaminoi platformën, PBDNJ të rikonsiderojë situatën politike

Një ditë pas pranimit të partisë së Shpëtim Idrizit në koalicionin e gjerë opozitar, me premtimin nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha për...

‘Hyr në radhë si të tjerët’, emigrantët bllokojnë Vangjel Dulen në Kakavijë

“Mos i bëj tjetrit atë që nuk do të ta bëjnë ty”, thotë një proverb i vjetër, i cili duket se i është përshtatur...

Vangjel Dule i habit të gjithë: Ramës i kanë mbetur edhe vetëm disa javë në pushtet

Kreu i partisë PBDNJ, Vangjel Dule i ftuar në emisionin “zonë e lirë” në Klan, ka komentuar ngjarjet e fundit në Himarë dhe aktualitetin...

Dule fton LSI-në në opozitë: Mos mbani koston e gabimeve të Edi Ramës

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka ftuar publikisht Lëvizjen Socialiste për Integrim që drejtohet nga Ilir Meta, të largohet nga qeveria për të mundësuar...

Eurodeputetja guxon dhe deklaron në mes të Tiranës: Shtet i korruptuar dhe vegël e Turqisë, jo negociata

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous ka lëshuar deklarata të forta nga Tirana ku ka marrë pjesë në konferencën “Jo grabitjes së pronave, pro zhvillimit dhe...

Ish-kryetari i PD-Vlorë, Meminaj: Na vunë pistoletën në kokë, të afërmit e Ristanit pjesë e PDIU

Ish-kryetari i degës së Partisë Demokratike në Vlorë, Moisi Meminaj ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës për hapje të partisë. ...

Prishja e ndërtesave në Himarë, reagon IKMT: Keqardhje për shpërdorimin e së vërtetës nga PBDNJ

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka reaguar pasditen e kësaj të premteje në lidhje me pretendimet e PBDNJ-së për ndërtimet në Himarë. ...

Rama-Dules: Po gënjen qëllimisht Athinën. Ke qëllim të bllokosh integrimin e Shqipërisë në BE

Replika të forta mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PBDNJ, Vangjel Dule, kanë patur në qendër të debatit në Parlament çështjen e prishjes...

Lajmet e fundit