Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

pavaresia

Me plis në kokë dhe me flamurin e Kosovës , Luana Vjollca uron 11-vjetorin e Pavarësisë (VIDEO)

Me rastin e 11 vjetorit të Pararësisë personazhe të njohur kanë uruar shqiptarët e Kosovës. Mes tyre është edhe moderatorja Luana Vjollca. ...

Kosova 11 vjet shtet, Rama provokon me flamurin

Kosova feston sot 11-vjetorin e Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur rrjetet sociale për të përcjellë urimet e tij për këtë ditë të veçantë...

NATO uron Shqipërinë për 106-vjetorin e Pavarësisë (FOTO)

(Foto nga Stafi i Sgt. Ryan Sheldon)

Apeli i presidentit Meta në ditën e Pavarësisë: Rinia shqiptare po largohet, të ndalohet emigracioni

Në 106-vjetorin e Pavarësisë, presidenti Ilir Meta i bën thirrje aktorëve politikë në vend të bashkëpunojnë për t’i dhënë fund largimit të shqiptarëve, kryesisht...

242 vjetori i pavarësisë, Basha mesazh urimi për amerikanët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar me anë të një postimi miqtë e tij amerikanë me rastin e festës së pavarsisë së...

Puigdemont ‘heq dorë’ nga pavarësia e Katalonjës, jep një tjetër zgjidhje

Lideri i Katalonjës Carles Puigdemont jep një tjetër zgjidhje për fatin e pavarësisë nga Spanja. Në një intervistë për të përditshmen belge...

Katalonja po shkon drejt pavarsisë, ja data e referendumit

Rajoni i Katalonjës që prej kohësh e ka kërkuar pavarsinë nga Spanja por mesa duket e ka marrë vendimin për tu ndarë nga Spanja....

Lajmet e fundit