Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

pavaresia

Erdogan: Do punoj që Kosova të njihet nga vende të reja, do e diskutoj dhe me Presidentin Biden

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, është shprehur për mediat e vednit të tij se ai do të punojë që Kosova të njihet nga...

Albin Kurti takohet me homologun Mitsotakis: Greqia duhet të njohë Pavarësinë e Kosovës!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë një takimi me homologun grek Kyriakos Mitsotakis, i ka kërkuar atij që Greqia t’i bashkohet bllokut të vendeve...

Liderët në Kosovë urojnë SHBA-në për Ditën e Pavarësisë

Liderët politikë në Kosovë kanë uruar Shtetet e Bashkuara për Ditën e Pavarësisë. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se Dita e Pavarësisë së SHBA-së...

SHBA e shpalli non-grata, Berisha publikon fotot me Presidentët amerikanë dhe i uron për Pavarësinë: Miqtë e mi…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka uruar Amerikën për 4 korrikun, Ditën e Pavarësisë për Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Berisha me anë të një postimi në...

Meta uron 15-vjetorin e Pavarësisë së Malit të Zi: Ngjarje historike për paqen dhe sigurinë në rajon

Presidenti Ilir Meta ka uruar 15-vjetorin e pavarësisë së Malit të Zi. Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit e cilëson si një ngjarje...

Kundër pavarësisë, por PRO dialogut me Serbinë, zbulohet qendrimi që pritet të mbajë Spanja për Kosovën

Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi mesa duket është një lajm i mirë për Spanjën, ndonëse ky shtet do të vazhdojë të mbajë qëndrim për mosnjohjen...

Deklarata e fortë e Vuçiç: Më vrisni, më godisni, por pavarësinë e Kosovës nuk do e njoh

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka përsëritur edhe njëherë i prerë se nuk ka për ta njohur kurrë pavarësinë e Kosovës. ...

I veshi në koncertin e Pavarësisë së Kosovës, nuk do ta besoni sa kanë kushtuar atletet e Luana Vjollcës (ÇMIMI MARRAMENDËS)

Moderatorja Luana Vjollca prej disa kohësh është bërë pjesë e tregut muzikor shqiptar. Ajo ka publikuar disa klipe, ku më i...

Pas koncertit të Pavarësisë, Elvana Gjata zbulon surprizën për fansat

Rikthimi i Elvana Gjatës kishte kohë që përflitej në media.   Por mbrëmë ajo dhuroi spektakël për shqiptarët e Kosovës me...

11-vjetori i Pavarësisë, FSK parakalon për herë të parë si Ushtria e Kosovës

Forcat Speciale të Kosovës po zhvillojnë në këto momente parakalimin e parë si ushtri.   Parakalimi ka nisur nga sheshi “Zahir...

Lajmet e fundit