Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

pavaresi

Pavarësia e Amerikës, ambasada e SHBA ndanë foto nga ceremonia në Tiranë: Patëm mundësinë të festonim me miq këtë javë

Sot SHBA feston ditëlindjen e 245-të të Shteteve të Bashkuara, ditë e cila përkujton miratimin e Deklaratës së Pavarësisë më 4 korrik 1776. Të premten...

Ministria e Jashtme e Greqisë: S’e njohim Kosovën dhe ky pozicion mbetet i pandryshueshëm

Thellimi i bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe tregtisë në mes të Kosovës dhe Greqisë dhe vizita që kryediplomati grek, Nikos Dendias, pritet të...

Katalonja nuk heq dorë nga kërkesa për pavarësi, presidenti i ri do të kërkojë të mbahet referendumi i radhës

Presidenti i ri i Katalonjës, Pere Aragones, do të kërkojë mbajtjen e një referendum të ri për pavarësinë e rajonit të tij.Edhe pse në...

Kosova 11 vjet Pavarësi, Basha: Dita për të kujtuar me krenari ata që sakrifikuan

Le të shërbejë ky kontribut si amanet i madh për të gjithë ne sot, që me vendosmëri, përkushtim dhe qartësi strategjike, të vazhdojmë...

‘Pavarësia në rrezik’, deputeti ngre ‘alarmin’: Sot Shqipëria i ka kufijtë prej rëre

Duhen mbrojtur sot neser do te jete shume vone.   

Lajmet e fundit