Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

patentat

Ambasada italiane njoftim për njohjen e patentave shqiptare: Marrëveshja ka hyrë në fuqi në 12 korrik, por po zgjidhim disa probleme teknike

Ambasada italiane në vendin tonë ka njoftuar qytetarët lidhur me njohjen e patentave shqiptare në shtetin fqinj. Në postimin në rrjetet sociale, ambasada bën me...

Botohet në Fletoren Zyrtare vendimi për njohjen e patentave shqiptare në Itali, ja çfarë duhet të dini për rregullat

Qeveria shqiptare ka miratuar në Fletoren Zyrtare marrëveshjen me palën italiane për njohjen e lejeve të drejtimit të automjeteve mes dy vendeve fqinje. Tani...

Pezullohen 7 patenta, policia mesazh shoferëve: Mos FLUTURONI, se në rastin më të mirë ju pret polici dhe radari

Policia Rrugore njofton se ka pezulluar 7 leje drejtimi ditën e sotme në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës. Shkak është bërë...

Lajm i mirë! Një tjetër shtet i rëndësishëm europian njeh patentat shqiptare

Një tjetër shtet europian njeh lejet e drejtimit shqiptare duke lehtësuar kështu procedurat për shoferët. Bëhet fjalë për Bullgarinë, ku tashmë...

Ndryshon testi i patentës, Gonxhe: Procedurë e re, rishikojmë edhe pyetjet e teorisë

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor do të rishikojë testimin teorik për pajisjen me leje drejtimi, pasi deri më tani ka patur...

Komisioni i Sigurisë merr vendimin për patentat e huaja, jo më BLLOKIM por dyfishim gjobe

Komisioni i Sigurisë ka diskutuar sot propozimin për ndryshimin në Kodin Rrugor. Zv/ministri i Brendshëm Julian Hodaj ka propozuar se duhet...

LAJM I MIRË/ Ky shtet i EUROPËS njeh PATENTAT shqiptare

Lajm i mirë- Belgjika njeh patentat shqiptare. Autoritetet belge kanë konfirmuar zyrtarisht njohjen e lejeve të drejtimit të lëshuara nga autoritetet...

Lajm i madh: PATENTAT shqiptare, së shpejti njihen në…

Patenta shqiptare, së shpejti njihet në Gjermani dhe Spanjë. Është ky lajmi që jep 'Scan Tv' referuar burimeve nga Drejtoria e Përgjithshme e...

Nami në kryeqytet/ Arrestohen 9 shoferë, gjobiten 1751 të tjerë, hiqen 75 patenta (Drejtuesi i autobusit në Tiranë ‘tapë’ mbi timon- VIDEO/ EMRI)

Arrestohen 9 shoferë, u hiqen patentat 75 drejtuesve dhe gjobiten 1751 të tjerë. Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet "Blic"...

Lajmet e fundit