Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

patenta shqiptare

Miratohet marrëveshja, Arabia Saudite njeh patentat shqiptare

Është miratuar marrëveshja mes Shqipërisë dhe Arabisë Saudite për njohjen e ndërsjellët të patentave. Në Këshillin e Ministrave thuhet se është miratuar marrëveshja ndërmjet Këshillit...

Rama jep lajmin e MIRË: Njohja e patentave shqiptare edhe në Gjermani, procesi në fazën e fundit të miratimit

Njohja e patentave shqiptare në Gjermani është në fazën e fundit të miratimit në dhomën e landeve të Gjermanisë. Lajmi ëështë bërë me dije...

Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët në Gjermani: E kemi mikun e fortë atje, kancelares Merkel i kërkova që…

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga kancelarja Angela Merkel që Gjermania të njohë patentat shqiptare. Rama tha se ka marrë mbështetjen...

Nga data 8 shtator, patenta shqiptare njihet nga shteti italian

Duke filluar nga 8 shtatori 2019, modeli i ri i patentave shqiptare lëshuar nga data 24.01.2017 do të njihen edhe në Itali. ...

Lajm i mirë nga Belgjika, ja çfarë do të ndodhë me patentën shqiptare

Një lajm mjaft i mirë është njoftuar nga Ministria e Punëve të Jashme, ku është bërë e ditur se Belgjika më në fund do...

Lajmet e fundit