Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

pasuria

KPA lë jashtë drejtësisë ish-kryegjyqtarin e Vlorës, Skënder Haluci me balanca negative 69 milionë lekë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA i ka gjetur të drejta një pjesë të shkaqeve të ankimit të ish-kryetarit të Gjykatës së Vlorës, Skënder...

Gjyqtarja Gentiana Muçaj përballet nesër me vettingun, si ka ndryshuar pasuria në vite

Gjyqtarja e Gjykatës Administrative të Tiranës Gentiana Muçaj do të përballet të mërkurën më 8 mars me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i...

Policia e Tiranës sekuestron 3 milionë euro pasuri, pronari i dënuar me 21 vite burg në Itali për drogë

Pasuri me vlerë tre milionë euro në pronësi të shtetasit Emiljan Burba, i dënuar në Itali me 21 vite burg për trafik droge, janë...

Mbushi Danimarkën me kokainë dhe heroinë, GJKKO i konfiskon pasuritë shkodranit Astrit Beqiri

Astrit Beqiri, i arrestuar katër vite më parë si kreu i një grupi kriminal që trafikonte kokainë dhe heroinë në disa shtete evropiane. Prokuroria...

Elon Musk thyen rekordin, humb 200 miliardë dollarë nga pasuria e tij

Shefi ekzekutiv i Tesla-s, Elon Musk, ka humbur 200 miliardë dollar nga pasuria e tij. Gjatë vitit që lamë pas Musk ka pësuar rënie...

Prokurorja Armida Hamiti përballet me vettingun, pasuria në vite

Prokurorja Armida Hamiti (Moçka) e Prokurorisë së Rrethit Tiranë do të përballet të hënën më 19 dhjetor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi...

Vettingu në Shqipëri, më shumë se gjysma e prokurorëve dhe gjykatësve kanë dalë nga sistemi

Në Shqipëri, gati 70 përqind e gjykatësve dhe prokurorëve, i janë nënshtruar deri tani procesit të rivlerësimit, i njohur dhe me termin vetting. Prej...

I dënuar me 13 vite burg në Norvegji, i sekuestrohet pasuria me vlerë 400 mijë euro Daniele Çelës në Elbasan

Në kuadër të operacionit “Fasada 2”, policia e Elbasanit në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit kanë sekuatruar pasurinë e shtetasit  Daniele (Oklid) Çela Sipas policisë...

Sekuestrohen 5.8 milionë euro pasuri në Itali, të biznesmenit Gëzim Sallaku

Brescia, 21 tetor 2022 - Gezim Sallaku, tani 51 vjeç, tha se kishte mbërritur nga Shqipëria në Itali me një varkë refugjatësh në fillim...

U kap në makinë me Endrit Doklen, Prokuroria sekuestron 5 milionë euro pasuri të Fatjon Murataj

Prokuroria e Tiranës sekuestron pasuritë e Fatjon Muratajt. Ky shtetas u kap pak ditë më parë në makinë me Endrit Doklen, pasi ishte shpallur...

Lajmet e fundit