Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

pasaportat e arta

Rama TËRHIQET nga “pasaportat e arta”, e konfirmon përfaqësuesi i lartë i BE-së

Kryeministri Edi Rama është tërhequr nga nisma e tij për “Pasaportat e Arta”, pas presionit të zyrtarëve të Bashkimit Europian dhe SHBA-së. Zyrtari i lartë...

 Ambasadorja e BE: Ja shqetësimi që kemi për amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta

Ambasadorja e Bashkimit Europian Christiane Hohmann ka folur për here të parë në Euronews Albania lidhur me amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta. Në një...

Nga amnistia fiskale te pasaportat e arta, nis sot sesioni i ri parlamentar, çfarë pritet të diskutohet në Kuvend për 6 muajt e ardhshëm

Ditën e sotme (16 janar) nis dhe sesioni i katër parlamentar, duke kthyer debatet në Kuvendin e Shqiperisë. Seanca e sotme do të jetë cermoniale,...

Komisioni Europian “kërcënon” Shqipërinë: Nëse miratohen “pasaportat e arta”, do rikthejmë vizat

Komisioni Europian ka paralajmëruar përsëri Shqipërinë që të mendojë programin e saj për pasaportat e arta, pasi mund t'i kushtojë shtetasve të vetë rikthimin...

Pasaportat e arta “mollë sherri” për Shqipërinë dhe BE, frika e Brukselit janë oligarkët rusë

Pasaportat e arta janë kthyer në kthyer në mollë sherri mes Shqipërisë dhe BE-së, që konsideron se ky projekt duhet ndaluar pasi paraqet rreziqe...

Pasaportat e arta dhe amnistia fiskale, progresraporti: Shqipëria rrezikon rikthimin e regjimit të vizave

Progresraporti për Shqipërinë në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian, thotë se vendi ynë rrezikon regjimin e lëvizjes pa viza, për shkak...

Koncesioni për “pasaportat e arta”, Jorida Tabaku: Rrezikon negociatat me BE, Shqipëria bëhet vend i pastrimit të parave me ligj

Deputetja demokrate Jorida Tabaku, shkruan për koncesionin e paralajmëruar nga qeveria për dhënien e "pasaportave të arta" për investitorët e huaj. Sipas saj, kjo...

Lajmet e fundit