Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

partia

Julian Deda prezanton kandidaturën në Primare: Po kërkoj një mundësi prej jush për të kthyer borxhin që unë ia kam Tiranës

Aktori, njëherësh anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Julian Deda ditën e sotme ka prezantuar zyrtarisht kandidaturën e tij në Primare për Bashkinë...

“Rama moderator te Opinioni, Fevziu kryeministër”, si Partia e Gazetarëve rrëmben pushtetin!

Nga Lutfi Dervishi Partia e Gazetarëve rrëmben pushtetin! Kiko i shqetësuar nga mungesa e qarkullimit të elitave politike dhe mediatike në Shqipëri, ofroi një zgjidhje në...

Fëmijët po shkollohen jashtë Shqipërisë, Meta: Shpenzimet e tyre i përballojmë me pallatin që kemi

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka folur në lidhje me zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj si dhe për...

“Të gjejmë kandidat më të mirë se të mazhorancës”, Dashnora Sula: Gabim i rëndë nëse përsërisim papjekurinë e 6 Marsit!

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, është shprehur se bashkimi i PD është me një qëllim të vetëm, për t’i dhënë demokratëve në zgjedhjet...

Jep dorëheqjen kreu i degës së PD-së në Lezhë, Zef Gjoka, ja kush do e merr drejtimin e partisë përkohësisht

Kreu i degës së Partisë Demokratike në Lezhë, Zef Gjoka, ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Burime për mediat pranë Partisë Demokratike Dega...

Socialistët nisen në Kuvend, demokratët në zyrën e Bashës; Simpatizantët e “irituar” presin kreun e PD-së para selisë

Vetëm pak minuta larg nisjes të seancës të parë plenare deputetët e Partisë Socialiste kanë mbërritur pranë ambienteve të Kuvendit, ndërkohë që deputetët e...

Pakënaqësi brenda PS? Damian Gjiknuri flet si Sekretar i socialistëve: Partia ka kaluar shumë prova! Do kemi statut dhe riorganizim të ri

Damian Gjiknuri, tashmë Sekretar i Përgjithshëm i PS, ka folur për mediat paraditen e sotme pas një takimi që është zhvilluar në selinë rozë,...

Edi Rama: Duhet riorganizim tërësor i PS, që fitorja të mos na zërë sytë! Partia të hapet, se sa herë mblidhemi vetëm e komplikojmë...

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, e ka bërë të qartë në punimet e Asamblesë që po mbahet tani në Pallatin e Kongreseve, se...

“Vajzat të shohin shoferin, jo makinën e shtrenjtë”, Kim Mehmeti këshillë votuesve: Mos shihni flamurin e partisë, por atë që e mban

Shkrimtari i njohur Kim Mehmeti ka bërë një paralelizëm të bukur lidhur me situatën politike në vendin tonë. Ai kujton këshillën e vlefshme e...

Skënder Gjinushi kryetar i ASH, Fuga nxjerr dokumentin: Edhe bufi e kupton tani! Edi Rama i kërcënoi me…(E PLOTË)

Akademiku Artan Fuga vijon sulmet e tij ndaj Skënder Gjinushit, i zgjedhur në krye të Akademisë së Shkencave. Fuga i cili e ka kundërshtuar...

Lajmet e fundit