Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

partia socialiste

Miratohet shpërndarja e fondeve vjetore për partitë për vitin 2022! Partia Socialiste merr pjesën më të madhe

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme shpërndau fondet vjetore për partitë politike, për të cilat ishte miratuar buxheti prej 345 milionë e 600...

Mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste në Durrës, zbulohet emri i kandidatit të parë të 6 marsit

Ditën e sotme pritet që të mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste në Durrës. Burime për mediat bëjnë me dije se gjatë kësaj mbledhje do të...

Ori Nebijaj flet hapur, tregon dy figurat që simpatizon nga Partia Socialiste

Ori Nebijaj është një nga moderatoret më të pëlqyera të ekranit shqiptar, gjithashtu dhe një nga figurat e reja më të rëndësishme të Partisë...

Komenti i Damian Gjiknurit për Komisionet Hetimore: Teatër politik, t’u heqësh kamerat deputetëve dalin dhe pinë cigare në korridor

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri, thotë se Komisionet Hetimore në Kuvend janë "një teatër i madh politik". Numri dy i PS u...

Shembjet tek “5 Maji”, Rushaj me banorët: Qeveria po tallet, duhet dëmshpërblim për pronën

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Alfred Rushaj, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me banorët e zonës së “5 majit”, në Tiranë. Rushaj tha se...

Gjylameti ndez debatin në Komision, nuk “kursen” as Salianjin: Shyqyr të kemi ty se çfarë do të bënim?! Kur Rama merrte pjesë në komisione...

Mbledhja e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit po vijon me debate mes deputetes së Partisë Socialiste, Blerina Gjylametit dhe kryetarit të Komisionit,...

“I vetmi rast në historinë e partive të BE”, ISP: Prej 12 vitesh, Rama vijon të jetë kryetar i PS pa votim a votbesim

12 vjet më parë, më 26 shtator 2009 anëtarësia e PS votoi për kandidatët për kryetar, në një proces formal konkurrimi, ku Edi Rama...

Petro Koçi nuk i ndal akuzat ndaj të vetëve: Lufta ndaj korrupsionit e bashkon partinë, të korruptuarit janë ata që e përçajnë

Ish-zv.ministri Petro Koçi vijon të hedhë akuza ndaj anëtarëve të Partisë Socialiste, pasi denoncoi se tenderat në qytetin e Fierit po i merrnin eksponentë...

Paditet në SPAK Partia Socialiste

Partia Socialiste e Shqipërisë, e drejtuar nga kryeministri Edi Rama është paditur në Prokurorinë Speciale SPAK, nga një organizatë jofitimprurëse, e quajtur “GUXO”. Sipas saj,...

Partia Socialiste në mandatin e tretë, Etjen Xhafaj “këshilla” Ramës: Ndryshimi është i domosdoshëm, duhet të ketë një qeveri me emra të rinj

Partia Socialsite arriti të merrte mandatin e tretë qeverisës në zgjedhjet e 25 prillit, pa patur nevojë për koalicione.Deputeti i zgjedhur i qarkut të...

Lajmet e fundit