Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

partia socialiste

“Jemi të gatshëm që Presidenti të mos jetë i PS”, Balla thirrje Alibeajt: PD të ulet në tryezën e diskutimeve, nuk mund të shtyjmë...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, pas takimit me dy grupet parlamentare të opoiztës bëri me dije se arritën që të...

Idrizi pas takimit me PS: Ramë dakort se Presidenti nuk do të zgjidhet njëanshmërisht! Ja kriteri që duhet të ketë kreu i shtetit…

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, pas përfundimit të takimit me përfaqësuesit e Partisë Socialiste tha se kanë rënë dakort që Presidenti të jetë një...

“Binjakët më kanë ndryshuar jetën”, deputeti i PS rrëfen si e ka njohur bashkëshorten: Nuk besoja në dashuri me shikim të parë, por kur…

Deputeti i Partisë Socialiste në qarkun e Elbasanit, Besian Ajazi, ka folur për jetën e tij private, emocionet që dy binjakët e tij Dren...

Partia Socialiste mban sot Asamblenë, çfarë pritet të ndodhë: Nga Statuti i ri te përgatitja për zgjedhjet e vitit 2023 (Axhenda)

Asambleja Kombëtare e PS do të mbajë sot punimet, shkruan newsbomb.al. Mbledhja do të nisë në orën 10:00 dhe pritet të ketë diskutime të...

Partia Socialiste i ikën “RILINDJES”, Statuti i ri e rikthen në “ORIGJINALITET”: Nga grushti i mbledhur me trëndafil të kuq, te stema e flamuri

Partia Socialiste do të mbajë të shtunën e 9 prillit Kongresin, ku pritet të miratohet statuti i ri dhe ndryshime të tjera të rëndësishme....

Rama tregon për herë të parë nëse do të ketë NDRYSHIME në QEVERI

Kryeministri Edi Rama ka treguar se për çfarë është diskutuar sot në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste. Por kur është pyetur për ndryshimet në...

“Nuk duam të çojmë një zgjatim të PS-së”, Damian Gjiknuri flet për Presidentin e ri: Mundësitë që të jetë një grua janë të mëdha

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Giknuri, ka folur sot për procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit. Numri dy i socialistëve,...

Kallëzimet për Berishën në SPAK, Balla: Kam marrë përgjigje, çështjet janë regjistruar dhe pritet që…

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka bërë me dije se ka marrë përgjigje për dy çështjet e kërkuara nga SPAK,...

Veliaj në Vorë: PS-ja ka gjithmonë kryefjalë punën! Luli dhe Saliu e duan votën për t’i ulur kokën njëri-tjetrit

Partia Socialiste po zhvillon një fushatë pozitive edhe për zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit, me objektiva të qarta për punët që do të...

Prezantimi i kandidates Emiriana Sako, Gjiknuri: Durrësi është pro zhvillimit dhe nuk mund të bëhet betejë e njerëzve të humbur politikisht

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri, prezantoi zyrtarisht kandidaten e Partisë Socialiste për kryetare të Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako. Duke theksuar momentin në...

Lajmet e fundit