Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

partia socialiste

Paditet në SPAK Partia Socialiste

Partia Socialiste e Shqipërisë, e drejtuar nga kryeministri Edi Rama është paditur në Prokurorinë Speciale SPAK, nga një organizatë jofitimprurëse, e quajtur “GUXO”. Sipas saj,...

Partia Socialiste në mandatin e tretë, Etjen Xhafaj “këshilla” Ramës: Ndryshimi është i domosdoshëm, duhet të ketë një qeveri me emra të rinj

Partia Socialsite arriti të merrte mandatin e tretë qeverisës në zgjedhjet e 25 prillit, pa patur nevojë për koalicione.Deputeti i zgjedhur i qarkut të...

Rama kujton “1 milion shuplakat”: 8 vite më parë shqiptarët i besuan të ardhmen e tyre Partisë Socialiste

Kryeministri Edi Rama kujton sot zgjedhjet e 23 qershorit të 2013, ku shqiptarët votuan atë dhe Partinë Socialiste për të qeverisur vendin. Rama ka postuar...

Rama feston 30 vjetorin e PS-së dhe mandatin e tretë, Petrit Vasili e quan dështim: I bëri gropën Partisë Socialiste dhe çdo 12 qershor...

Ditën e sotme Partia Socialiste mblodhi Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e krijimit të Partisë.Fokusi i Kongresit ishte te mandati i tretë dhe...

Denoncimi në PS: Drejtori i Hetimit Tatimor është vendosur për interesa personale të individëve, PS e Fierit “nuk ka gisht” në këtë emërim

Petro Koçi, drejtues politik i PS së qarkut të Fierit ka reaguar ashpër duke e konsideruar “poshtërsi” emërimin e Drejtuesit të Hetimit Tatimor në...

PS vendos mbledhjen e Kongresit të Jashtëzakonshëm, Balla: Bëhemi gati të fitojmë zgjedhjet në 2023 dhe 2025

Asambleja e Partisë Socialiste ka votuar për mbledhjen e Kongresit të Jashtëzakonshëm në datën 12 qershor, që përkon me 30 vjetorin e kësaj force...

FIERI, LUSHNJA, DIVJAKA “u mbytën në para”, pse humbi PS një deputet??? (ANALIZA E VOTËS)

Çfarë ndodhi me zgjedhjet në Qarkun Fier? Pse rezultati nuk ishte i pritshmerive të Partisë Socialiste ? Ku ishin humbjet më të mëdha në vota? Cilët janë...

“Leku letër”, shihni si e festuan fitoren e 25 prillit zyrtarët socialistë në Manëz

Në media dhe rrjete sociale po qarkullon një video ku shihen disa persona duke kërcyer në një lokal teksa hedhin lekë sikur të jenë...

PAMJET / Mitingu madhështor i Partisë Socialiste te Sheshi Skënderbej, Majko entuziast: Votoni 12!

Partia Socialiste është duke mbajtur mitingun përmbyllës për Tiranën në sheshin “Skënderbej”. Kandidatët për deputetë në listën e PS për Tiranën janë duke folur njëri...

“PS nuk mund të strehojë ekzekutorët e gjakderdhjes së vendit”, Bushati: Kanë vjedhur për PD e LSI, sot i ofrohen PS-së

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë në rrjetet sociale, ka treguar disa nga shqetësimet e tij, të cilat tha...

Lajmet e fundit