Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

Partia e Lirise

Genc Gjokutaj me post të rëndësishëm te Partia e Lirisë, zgjidhen edhe 7 kryetarë komisionesh dhe 2 sekretarë (EMRAT)

Genco Gjokutaj, avokati i Ilir Metës në padinë ndaj Autoritetit të Dosjeve është emëruar kryetar i Komisionit të Sigurisë dhe Çështjeve të Brendshme në...

Partia e Lirisë thirrje qytetarëve: Në mbrojtje të atdheut! Nesër bashkohu edhe ti në protestë

Opozita pritet të mbajë nerës protestën e parë kombëtare, ndërsa anëtarët e forcave politike organizatore PD dhe PL, po bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive. Sekretari...

Denoncimi i Braimllarit: Lagjet e Tiranës në mëshirë të fatit! Veliaj me buxhet 80 milionë euro për fushatë

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari ka denoncuar sot gjendjen e mjeruar të lagjeve dhe periferisë së Tiranës, duke thënë se kryeqyteti i...

Mbledhja e Kryesisë së PL: Elona Guri zgjidhet Sekretare Organizative! Braimllari drejton Tiranë, Kryemadhit i besohet Fieri

Partia e Lirisë ka mbajtur këtë të enjte mbledhjen e Kryesisë së Partisë, gati një javë pas Konventës Kombëtare ku Ilir Meta u zgjodh...

“Për Ilir Metën po është po dhe jo është jo”, kryetari i PL: Asnjë politikan nuk ka raporte më të qarta se unë me...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, mbrëmjen e sotme ka ritheksuar edhe njëherë marrëdhëniet e shkëqlyera që ka me Shtetet e Bashkuara të...

Do votojnë për kryesinë, PL thërret në mbledhje Komitetit Drejtues Kombëtar

Partia e Lirisë ka thirrur në mbledhje Komitetit Drejtues Kombëtar, që u votua në Konventën e partisë të shtunën. Bëhet me dije se mbledhja do...

Konventa e Partisë së Lirisë, Meta: Synimi ynë për pagat, të garantojnë mirëqenie për familjet shqiptare

Ilir Meta është shprehur sot se partia që ai drejton, në aspektin e zhvillimit ekonomik të vendit, do të rrisë pagat për t'i kthyer...

“Koha është tani”, zotimi i Ilir Metës: Partia e Lirisë do t’i japë fund regjimit të Edi Ramës

"Sot, qytetarët presin heqjen e prangave dhe shembjen e burgut ku po jetojnë, dhe ne do ta shembim. Referendumi është mjeti ynë magjik, për...

Ilir Meta gati për Konventën e PL: Ne nuk shpikim kandidat, simpatizantët më kanë besuar mua

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka mbërritur pak më parë në ambientet e Pallatit të Kongreseve, ku do të mbahet Konventa e...

Partia e Lirisë mban sot Konventën Kombëtare, miratohet programi politik dhe ndryshimet statutore

Partia e Lirisë do të mbajë sot Konventën Kombëtare ku do të miratohen disa ndryshime statutore, programin politik të Partisë së Lirisë si dhe...

Lajmet e fundit