Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Partia e Lirise

Vjen urimi i parë nga PD për Partinë e Lirisë, Tritan Shehu: Rritje e “arsenalit” të opozitës përballë regjimit të Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka uruar Partinë e Lirisë, e cila erdhi si ristrukturim i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ai u ndal dhe...

Meta akuzon: Rama paguan një pjesë të opozitës dhe sot për të shfokusuar problemet që ka

Ilir Meta vazhdon akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, duke thënë se ai ka blerë një pjesë të opozitës dhe e përdorë qëllimisht për të...

“Edi Rama, një vjedhës i pamëshirshëm”, Ilir Meta sulmon ashpër kryeministrin, zbulon planin me “tre pika” për të marrë pushtetin

Ilir Meta, kryetari i Komitetit Ogranizativ të Partisë së Lirisë, ka dalë këtë të mërkurë në një konferencë për mediat dhe ka sulmuar ashpër...

Ilir Meta fillon aksionin, mbledh sot komitetin organizativ të Partisë së Lirisë, ja çfarë paralajmëron

“Partia e Lirisë”, nën drejtimin e ish-Presidentit Ilir Meta do të nisë aksionin për një revolucion antikorrupsion. Ka qenë Tedi Blushi i cili ka lajmëruar...

Edmond Panariti tregon pse ndryshoi emrin LSI: Misioni kishte përfunduar, situata është më e rëndë se 5 vite më parë

Ish-drejtor i Kabinetit në Presidencë, thotë se LSI ndryshoi emrin sepse misioni i kësaj force politike kishte përfunduar. Dje, ish-presidenti Meta mori drejtimin dhe...

A jeni i shqetësuar që s’morët asnjë urim nga ndërkombëtarët, Meta nga selia e Partisë së Lirisë: Mua më shqetëson që nuk ka…

Ilir Meta është duke mbajtur një konferencë nga Partia e Lirisë, ku u pyt nga gaazetarët nëse është i shqetësuar që nuk ka marrë...

A do të marrë pjesë Partia e Lirisë në zgjedhjet vendore? Përgjigjet Meta: Sa kohë të jem unë lider i saj…

Ish-presidenti i vendit Ilir Meta gjatë një konference për shtyp këtë të martë, deklaroi se Partia e Lirisë është një parti patriotike, e cila...

Meta flet si kryetar i Partisë së Lirisë: I bëj thirrje Ramës të heqë arkëtarin nga Doganat, po drejtohen nga kontrabandistë

Ish-presidenti Ilir Meta ka mbajur sot konferencën e parë për media si kryetar i LSI-së, partisë së riformatuar që tashmë quhet Partia e Lirisë. Meta...

Me sfond kuq e zi, Meta publikon logon e “Partisë së Lirisë”

Ish-presidenti Ilir Meta ka publikuar logon e re të Partisë së Lirisë. Logoja e re është një sfond i kuq, me të zezë, ndërsa “Parti...

Meta reagon pas konventës: Mirënjohje për të gjithë delegatët për vendimin historik të themelimit të Partisë së Lirisë

Ish-presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konventës, ku emri i LSI u vendos Partia e Lirisë si dhe Meta u zgjodh kryetar i Komitetit...

Lajmet e fundit