Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

Partia e Lirise

“Nuk jemi për ndarje pushteti”, mesazhi i Metës: Beteja jonë është për të mbrojtur të ardhmen e kombit tonë!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka ndarë një pjesë nga fjala e tij një ditë më parë me strukturat e PL në...

Meta takohet me banorët e Njësisë 8, premton zgjidhje të problemit të pronave

Kreu i Partisë së Lirisë është takuar me përfaqësuesit e Njësisë Nr.8 në kryeqytet. Ilir Meta u ka garantuar atyre zgjidhje përgjithmonë të problemeve...

Partia e Lirisë publikon MESAZHET: Të jeni sot në  takim me Edi Ramën, mbani përgjegjësi për çdo mungesë!

Partia e Lirisë ka publikuar pasditen e kësaj të premteje disa mesazhe, që sipas saj, tregojnë se administrata në qytetin e Vlorës është kërkuar...

Projektbuxheti 2023, Meta: Amendamentet e PL evitojnë rëndimin e barrës fiskale dhe dekurajimin e profesionistëve të lirë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka rikhtyer sërish në vëmendje amendamentet e depozituara në Kuvend për buxhetin e vitit 2023 duke thënë...

Denoncimi i Partisë së Lirisë: Aeroporti i Vlorës është ndërtuar pa leje! Të reagojë urgjentisht SPAK

Partia e Lirisë thotë se Aeroporti i Vlorës është ndërtuar për rreht një vit, ndonëse nuk ka patur leje ndërtimi për kryerjen e punimeve. Përmes...

Genc Gjokutaj me post të rëndësishëm te Partia e Lirisë, zgjidhen edhe 7 kryetarë komisionesh dhe 2 sekretarë (EMRAT)

Genco Gjokutaj, avokati i Ilir Metës në padinë ndaj Autoritetit të Dosjeve është emëruar kryetar i Komisionit të Sigurisë dhe Çështjeve të Brendshme në...

Partia e Lirisë thirrje qytetarëve: Në mbrojtje të atdheut! Nesër bashkohu edhe ti në protestë

Opozita pritet të mbajë nerës protestën e parë kombëtare, ndërsa anëtarët e forcave politike organizatore PD dhe PL, po bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive. Sekretari...

Denoncimi i Braimllarit: Lagjet e Tiranës në mëshirë të fatit! Veliaj me buxhet 80 milionë euro për fushatë

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari ka denoncuar sot gjendjen e mjeruar të lagjeve dhe periferisë së Tiranës, duke thënë se kryeqyteti i...

Mbledhja e Kryesisë së PL: Elona Guri zgjidhet Sekretare Organizative! Braimllari drejton Tiranë, Kryemadhit i besohet Fieri

Partia e Lirisë ka mbajtur këtë të enjte mbledhjen e Kryesisë së Partisë, gati një javë pas Konventës Kombëtare ku Ilir Meta u zgjodh...

“Për Ilir Metën po është po dhe jo është jo”, kryetari i PL: Asnjë politikan nuk ka raporte më të qarta se unë me...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, mbrëmjen e sotme ka ritheksuar edhe njëherë marrëdhëniet e shkëqlyera që ka me Shtetet e Bashkuara të...


Lajmet e fundit