Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

partia demokratike

Fati i Partisë Demokratike vendoset më 3 Nëntor, Gjykata e Apelit cakton dhe TRUPËN gjykuese

Gjykata e Apelit në Tiranë ka caktuar 3 Nëntorin 2022, si datë për fatin e Partisë Demokratike, e cila prej gati një viti ndodhet...

“Janë opozitë fake”, Noka sulmon deputetët e PD-së: Alibeaj, Bardhi dhe Tabaku janë marioneta të Ramës

Nënkryetari i PD-së, Flamur Noka ka sulmuar deputetët e PD-së, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Jorida Tabaku, të cilët i ka cilësuar si marioneta...

PD i përgjigjet Yuri Kim, Ristani: Partia nuk ka lidhje me lobimin e Bashës! Gjetjet e auditit do të t’i dërgojmë me postë

Partia Demokratike në një deklaratë për mediat bën me dije se do të zhvillojnë një audit për lobimin personal të Luzlim Bashës, duke u...

“Nuk bëhet PD-ja me të vjetërit”, Evi Kokalari kërkon ndarjen e partisë: Sali Berisha të mbajë qëndrim, grupi konservator të shkëputet

Partia Demokratike ka mbajtur dy ditë më parë mbledhjen e Kryesisë, një mbledhje që mesa duket nuk ka kaluar pa debate. Aktivistja Evi Kokalari...

Partia Demokratike uron Giorgia Melonin e Italisë: Shembulli me premtues per rikthimin e vlerave konservatore

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë Giorgia Meloni ka shpallur fitoren në zgjedhjet e Italisë dhe është në rrugën e duhur për t’u bërë kryeministrja...

“Kemi vetëm një fokus, rënia e Edi Ramës”, Grida Duma për bashkëpunimin me Partinë e Lirisë: Vlerë e shtuar dhe fuqi opozitare

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka komantuar situatën politike në vend, ku u shpreh se përpara na pret një sezon i suksseshëm politik. Lidhur...

“Askush nuk thotë dot se pas një gruaje të suksesshme qëndron një burrë”, Berisha: Nënë Tereza na bëri të njohur në botë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, pasditen e sotme zhvilloi një takim me zonja të shquara shqiptare, nga ku u shpreh se asgjë nuk...

Partia Demokratike nis protestat? Edi Paloka njofton mbledhjen e Këshillit Kombëtar

Partia Demokratike do të mbajë javën e ardhshme, më 26 shtator, mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Kështu njofton selia blu, teksa shpërndan një njoftim të...

 “I jam lutur Zotit”, i moshuari takon Berishën dhe nuk përmbahet: Tani nuk ia jap dorën njeriu për 3 ditë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, pasditen e sotme ka zhvilluar një takim me qytetarët e Pukës. Gjatë takimit nuk kanë munguar as emocionet ku...

Lobimi me para ruse, Arben Ristani e thotë për herë të parë: Fika telefonin dhe shkova vetë në Prokurori, Basha nuk donte

Politikani Arben Ristani, ish-Sekretar i PD në kohën e lobimit rus në vitin 2017, ka thënë se ka shkuar vetë në Prokurori. Çështja është...

Lajmet e fundit